KMP Zielona Góra

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

POLECANE STRONY

Polecamy

Ruch drogowy

  1. Działania „Bezpieczne Ferie”

    W województwie lubuskim zbliżają się ferie, do których zielonogórscy policjanci przygotowywali się już od dawna. Policjanci ruchu drogowego już od kilku dni prowadzą wzmożone działania na drogach, natomiast policyjni profilaktycy, jeszcze przed feriami zwiększyli ilość spotkań z dziećmi i młodzieżą, żeby przypomnieć zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku, ale także bezpieczeństwa podczas surfowania po Internecie.

  2. Policjanci zawsze gotowi do pomocy

    Codzienność policjantów to nie tylko pościgi, zatrzymania sprawców przestępstw i wykroczeń czy też kontrole drogowe. To spotkania z dziećmi, dbanie o bezpieczeństwo zarówno w większych jak i mniejszych miejscowościach, ale także różne nieoczekiwane sytuacje i drobne gesty, które pokazują, że naszym zadaniem oprócz ochrony jest także, a nawet przede wszystkim pomoc. Dowód takiego zaangażowania dali ostatnio policjanci ruchu drogowego, którzy pomogli kierującej podczas awarii pojazdu.

  3. Bezpieczeństwo na drogach zależy także od Ciebie!

    Bardzo prosimy wszystkich kierujących o rozwagę na drogach, dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych, a także abyśmy zachowali szczególną ostrożność w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych Zwłaszcza teraz w okresie jesienno - zimowym, gdy często mamy ograniczoną widoczność ze względu na zmienne warunki atmosferyczne jak opady deszczu, śniegu czy mgły. Pamiętajmy, że to od naszego postępowania zależy bezpieczeństwo nie tylko nas samych, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

  4. POLIKOŁAJ znowu w akcji

    Dzisiaj /6.12/ zielonogórscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z dziennikarzami Radia „Eska” jak co roku zorganizowali akcję „Polikołaj”. Policjantom ruchu drogowego w patrolu towarzyszył niebieski Mikołaj zwany „Polikołajem”, który nagrodził kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami, a rózgą ukarał za drobne przewinienia. Nagrody otrzymywali najczęściej ci kierujący, którzy zatrzymywali się aby przepuścić pieszych i byli uprzejmi dla innych uczestników ruchu drogowego.

  5. Spotkanie z psychologami transportu

    Zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego podinsp. Katarzyna Świerkowska – Teska spotkała się z psychologami transportu aby porozmawiać o zagrożeniach na drodze i spostrzeżeniach policjantów ruchu drogowego na temat kierujących z różnych grup wiekowych i ich zachowań. Każdy kierujący, który przekroczy dozwoloną liczbę punktów karnych, będący pod wpływem alkoholu lub środków działających, aby odzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami musi spotkać się z psychologiem transportu.

Powrót na górę strony