KMP Zielona Góra

Ważne informacje

Policjant zawód w służbie dla wszystkich
 

Ważna informacja

 

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Wstap_do_policji
Stowarzyszenie "SOS dla Rodziny"
PRZECIWDZIAŁANIE HANDLOWI LUDŹMI
stop_przemocy
Pomoc pokrzywdzonym
poradnik weterana-funkcjonariusza
Bezpieczeństwo seniorów
Dokumenty zastrzezone
Służba Cywilna
Nieodpłatna pomoc prawna
niebieska_linia
Zielona strefa
Tlumacz_jezyka_migowego
Skontroluj_autokar
Stop Agresji Drogowej
znam_te_numery
 

Polecane strony

 

Ruch drogowy

  1. Bądź ostrożny na drodze, zwłaszcza teraz, w okresie wakacji!

    Przed nami sezon wakacyjnych wyjazdów, a co się z tym wiąże, czas zwiększonego ruchu na drogach całego kraju. Wyjeżdżając w podróż pamiętajcie o tym, dostosujcie prędkość i styl jazdy do warunków i natężenia ruchu na drodze, słuchajcie komunikatów o utrudnieniach i przede wszystkim przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego. Gdy podróżujecie podczas upałów, róbcie przerwy w podróży. Pamiętajcie, Wasze odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże uniknąć niebezpiecznych sytuacji!

  2. KIEROWCY NIE ZAWIEDLI! PAMIĘTALI O KORYTARZU ŻYCIA NA S3!

    Korytarz życia to takie zachowanie kierujących na drodze oraz sposób ustawienia pojazdów, który w sytuacji korka lub zatoru pozwala na utworzenie wolnego pasa pomiędzy pojazdami, a tym samym umożliwia służbom ratunkowym czyli pogotowiu, policji i straży pożarnej na szybki i bezpieczny przejazd do miejsca wypadku. Jest to niezwykle ważne postępowanie, gdyż krótki czas dojazdu służb ratowniczych zwiększa szanse poszkodowanych w wypadkach na przeżycie. Pamiętajmy też, że im szybciej służby dojadą na miejsce, tym szybciej droga będzie przejezdna.

  3. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie – kobieta straciła prawo jazdy za najechanie na rowerzystę

    Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującej, która potrąciła rowerzystę, gdy ten już zjeżdżał z przejazdu dla rowerów. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Kierująca natomiast, próbowała przekonać policjantów, że to nie jej wina. Wszelkie wątpliwości rozwiało nagranie incydentu zarejestrowane przez kamery monitorujące miasto. Kierująca straciła prawo jazdy.

  4. Jechał motocyklem na jednym kole - stracił prawo jazdy

    Ulice to nie miejsce do ćwiczenia umiejętności kaskaderskich, bo do tego przeznaczone są specjalne tory wyścigowe, lotniska czy Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy. Tylko tam możliwe jest legalne i bezpieczne driftowanie samochodem czy jazda na jednym kole motocyklem. O tym zapomniał pewien 20-latek, który w środku nocy, na jednej z głównych ulic Zielonej Góry ćwiczył jazdę motocyklem właśnie na jednym kole. Nieodpowiedzialne zachowanie motocyklisty zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Mody kierowca stracił prawo jazdy.

  5. 109 praw jazdy zatrzymanych za przekroczenie prędkości

    Kierowcy noga z gazu. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym także tych ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego też zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w swojej codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość kierujących. Niestety statystyki nie są optymistyczne. Bardzo wielu kierujących pozwala sobie na znaczne przekraczanie dopuszczalnej prędkości, czasami nawet o ponad 50 km/h.

Powrót na górę strony