Kierujący miał ponad 3 promile – zatrzymali go policjanci służby patrolowej
Wysokie kary przewidziane za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających nie odstraszają niestety osób, które pomimo spożywania wcześniej alkoholu lub zażywania narkotyków, w takim stanie wsiadają za kierownicę. Wśród nich są także osoby, które prowadzą, będąc w stanie upojenia alkoholowego, a nawet powodują zdarzenia drogowe. Zatrzymany podczas weekendu niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile.
Zielonogórscy policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Miniony weekend pokazał, że mimo dotkliwych kar za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków odurzających, cały czas po naszych drogach jeżdżą kierowcy, którzy takim zachowaniem stwarzają zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie odstrasza ich nawet groźba 3 lat pozbawienia wolności, ani zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata czy wysoka grzywna – 5 tysięcy złotych. Siadają za kierownicę często w stanie upojenia alkoholowego lub po zażyciu środków odurzających, powodując niebezpieczne zdarzenia na drogach.
W minioną niedzielę (27.10) dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie zatrzymali kierującego seatem 36-latka u którego badanie na obecność alkoholu wykazało, że miał 1,8 promila. Niestety niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany tego samego dnia, tylko w Zielonej Górze, przez policjantów służby patrolowej 22-latek kierujący hondą, który prowadził mając ponad 3 promile.
Ponadto podczas weekendu policjanci służby wywiadowczej zatrzymali także kierującego pod działaniem środków odurzających, 21-latka, jadącego BMW. Badanie na obecność środków odurzających wykazało, że kierował po zażyciu amfetaminy. Ponadto policjanci znaleźli przy nim inne środki – mefedron. Oprócz zarzutów z kierowanie pod wpływem środków odurzających, 21-latek usłyszał jeszcze dodatkowo zarzut za ich posiadanie
Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu czy narkotykach i przypominamy o odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Pamiętajmy, że alkohol może być niebezpieczny dla kierującego, nawet 24 godziny od jego spożycia.