KMP Zielona Góra

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

POLECANE STRONY

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Kierujący prowadzący pojazdy po alkoholu wciąż są zagrożeniem na naszych drogach

  O tym, że pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, nie trzeba nikogo przekonywać. Pomimo wysokich kar za jazdę w stanie oraz pomimo stwarzania takim zachowaniem zagrożenia zarówno dla siebie jak i dla innych uczestników ruchu drogowego, wciąż znajdują się osoby, które w takim stanie prowadzą pojazdy mechaniczne. Zdarza się niestety, że pijani kierujący powodują wypadki lub kolizje, jak to miało miejsce wczoraj (19.05).

 2. Czujność policjantów dała wymierne efekty

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego z Zespołu Obsługi Zdarzeń Drogowych zatrzymali dzisiaj (15.05) w nocy kierującego motocyklem, który popełnił wykroczenie. Podczas kontroli policjanci zorientowali się, że to nie jedyne co ma na swoim sumieniu motocyklista. Mężczyzna odpowie jeszcze za popełnienie przestępstw. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 3. Niebezpieczne zdarzenie na zielonogórskim odcinku drogi ekspresowej

  Zbliża się okres wakacyjny, dlatego wyjeżdżając w długie trasy, zwłaszcza w nocy powinniśmy pamiętać, aby robić przerwy na odpoczynek. Najczęstszą przyczyną zasypiania za kierownicą są zmęczenie, a także znużenie długą jazdą. To niebezpieczna sytuacja, podczas której tracimy kontrolę nad pojazdem i możemy doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. O tym jak ważny jest odpowiedni odpoczynek przed wyjazdem w trasę przekonał się dzisiaj (14.05) nad ranem kierujący mercedesem chłodnią jadący drogą S3, który zasnął za kierownicą i wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu.

 4. Zamówili kontrolę autokaru, a otrzymali dodatkową atrakcję

  Wiosna to czas, w którym szkoły organizują dużo wycieczek i klasowych wyjazdów, dlatego przed zielonogórskimi policjantami nie lada wyzwanie – skontrolować wszystkie autobusy, aby dzieci mogły bezpiecznie wyjechać na wypoczynek i skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały rok!

 5. Niebezpieczne zdarzenie drogowe na Botanicznej

  Zielonogórscy policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (13.05) w nocy na ulicy Botanicznej. Na skutek zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala, a samochód, którym się poruszali jest zupełnie zniszczony. W rozbitym samochodzie mundurowi znaleźli między innymi alkohol.

Powrót na górę strony