KMP Zielona Góra

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

POLECANE STRONY

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Kierowcy zachowali się wzorowo - korytarz życia na lubuskim odcinku S3

  Korytarz życia to takie zachowanie kierujących na drodze, które poprzez przesunięcie pojazdów stojących w korku w kierunku najbliższych krawędzi jezdni, tworzy kolejny, dodatkowy pusty pas ruchu, którym mogą przejechać ratownicy. To bardzo ważne, żeby służby ratownicze mogły jak najszybciej znaleźć się na miejscu zdarzenia, bo w przypadku osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych cenna jest każda sekunda. Tak było w ostatni piątek (22 września) na drodze ekspresowej S3.

 2. ROADPOL SAFETY DAYS – policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Po pierwsze "noga z gazu"...

  Wzmożone kontrole prędkości prowadzone przez policjantów lubuskiej drogówki wpisane są w ogólnoeuropejską akcję ROADPOL Safety Days. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i eliminowanie wypadków, których nadal jedną z głównych przyczyn jest prędkość. Mundurowi wyposażeni w nieoznakowane radiowozy z videorejestratorem oraz laserowe mierniki prędkości zwracać będą szczególną uwagę na prędkość, z jaką będą jechać kierowcy. To właśnie jej niedostosowanie do warunków na drodze wciąż jest najczęstszą przyczyną wypadków.

 3. Nietrzeźwi i po narkotykach eliminowani z dróg przez policjantów

  Wysokie kary przewidziane za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających nie odstraszają niestety osób, które pomimo spożywania wcześniej alkoholu lub zażywania narkotyków, w takim stanie wsiadają za kierownicę. Wśród nich są także osoby, które prowadzą, będąc nawet w stanie upojenia alkoholowego, a nawet powodują w takim stanie zdarzenia drogowe.

 4. Seniorzy byli uwięzieni w rozgrzanym samochodzie. Z pomocą przyszli policjanci

  Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny przekonali się, że policyjna służba pełna jest wyzwań i zaskakujących sytuacji. Tę rozpoczęli tradycyjnie- od zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zakończyli ratując starsze małżeństwo z pułapki, jaką okazał się ich własny samochód. Sytuacja była poważna, ponieważ tego dnia temperatura oscylowała w granicach 30 stopni Celsjusza, natomiast wewnątrz pojazdu była dużo wyższa.

 5. Policyjny pilotaż do szpitala w trosce o zdrowie 26-latka

  Zielonogórscy policjanci szybko, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem zadziałali w sprawie pomocy młodemu mężczyźnie, który musiał szybko dostać się do szpitala. Dyżurni sprawnie koordynowali działania, a mundurowi pilotowali ojca wiozącego syna, który ciężko zranił się siekierą podczas rąbania drewna. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, ranny mężczyzna szybko i bezpiecznie dojechał na miejsce, gdzie zajęli się nim lekarze.

Powrót na górę strony