KMP Zielona Góra

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Aktualności

Quiz
OSOBY_POKRZYWDZONE
Mapa zagrożeń
Moja_komenda
Dzielnicowy bliżej nas
Wstap_do_policji
Szczepimy się
Bezpieczenstwo na wodzie
Służba Cywilna
Nieodpłatna pomoc prawna
niebieskatarcza
niebieska_linia
egranica
stop_sekstutystyce
Skontroluj_autokar
Zielona strefa
Tlumacz_jezyka_migowego
Pomoc pokrzywdzonym

POLECANE STRONY

Polecamy

Ruch drogowy

 1. „Mamy go – Brawo Ty!” – policyjny pościg za motocyklistą w oku kamery

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 2. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie na drogach!

  Zielonogórscy policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o surowych konsekwencjach karnych, a także o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych. Podczas minionego weekendu doszło do kilku zdarzeń drogowych, których sprawcami byli pijani kierowcy! Niechlubna rekordzistka miała prawie 3 promile.

 3. Planujesz urlop? Przygotuj się odpowiednio do podróży!

  Zielonogórscy policjanci proszą wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnych warunków oraz wakacyjnego natężenia ruchu na drogach. Panujące obecnie wysokie temperatury mają się utrzymać w naszym kraju, ale także w Europie przez najbliższe dni, dlatego już teraz planując dłuższą podróż, odpowiednio się do niej przygotujmy - zabierzmy zapas wody i zaplanujmy przerwy w podróży.

 4. Blisko tragedii na przejeździe kolejowym - policjanci apelują o ostrożność

  Pośpiech i brak ostrożności podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy to czynniki zwiększające ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. O dużym szczęściu może mówić kobieta, która nie upewniła się czy może bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy niestrzeżony i w minioną sobotę (16 lipca) wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Zielona Góra – Wrocław. Kierująca odniosła niezagrażające jej życiu obrażenia, natomiast samochód został doszczętnie zniszczony.

 5. Pędził 140 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci przerwali nieodpowiedzialną jazdę

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w terenie zabudowanego, na ulicy Wrocławskiej, kierującego seatem, który jechał z prędkością 140 kilometrów na godzinę. Z taką prędkością przejechał między innymi przez przejście dla pieszych. Mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał 2500 złotych mandatu.

Powrót na górę strony