KMP Zielona Góra

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

POLECANE STRONY

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Miłą dla policjantów niespodzianką zakończyły się prowadzone przez dwa ostatnie dni działania „Trzeźwy Kierowca”. Wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi. Kontrole stanu trzeźwości kierujących w ramach działań „Trzeźwy Kierowca” miały miejsce przy ulicach Wrocławskiej i Chynów-Poznańskiej - prowadzone były z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Podczas działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości niemal 200 kierujących.

 2. Chronimy niechronionych – jutro /26.02/ w całej Polsce ruszają policyjne działania

  Okres zimowy to czas, w którym bezpieczeństwo pieszych jest szczególnie zagrożone. Wpływ na to mają różne czynniki: zmienna aura, opady śniegu i deszczu, poranne mgły i oblodzenia dróg, czy też ostre oślepiające słońce, jak również wcześnie zapadający zmierzch. Niestety zdarzają sie sytuacje, że czasami piesi sami przyczyniają się do powodowania zagrożenia na drogach – przechodzą w miejscach niedozwolonych nie zwracają należytej uwagi na to co dzieje się na drodze, korzystając ze smartfonów, jak również ubierają ciemną garderobę bez elementów odblaskowych co w ciemnościach powoduje, że piesi są niewidoczni dla kierujących! Jutro /26.02/ w całej Polsce ruszają policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

 3. Skuteczny pościg policjantki za szarżującym motocyklistą

  Zielonogórscy policjanci z grupy Speed zatrzymali kierującego motocyklem 28-latka, który wyprzedzał inne pojazdy pomimo linii podwójnej ciągłej, a następnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Młody mężczyzna próbował uciekać leśnymi ścieżkami, ale kierująca BMW policjantka nie dała mu żadnych szans. Popisy motocyklisty zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.

 4. Nie dostosował prędkości i uderzył w drzewo - kierujący nie miał uprawnień

  Nawet do dwóch lat pozbawienia wolności grozi kierującemu citroenem mężczyźnie, który na drodze w kierunku Krępy nie opanował pojazdu na łuku drogi i uderzył w drzewo. 52-latek wsiadł za kierownicę pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania. Wcześniej miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu. Tym razem był trzeźwy.

 5. Bezpieczeństwo na drogach zależy także od Ciebie!

  Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości do trudnych i zmiennych warunków atmosferycznych, ponieważ jest to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym. W trudnych warunkach, przy śliskiej, mokrej czy marznącej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Nagłe pogorszenie sytuacji pogodowej potrafi zaskoczyć wielu kierowców, dlatego pamiętajmy o tym i odpowiednio się przygotujmy.