KMP Zielona Góra

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Kampania_pijany_kierowca
Mapa zagrożeń
Moja_komenda
Dzielnicowy bliżej nas
Wstap_do_policji
Szczepimy się
Bezpieczenstwo na stoku
Służba Cywilna
Nieodpłatna pomoc prawna
niebieskatarcza
niebieska_linia
egranica
stop_sekstutystyce
Kontrola_autobusu
Skontroluj_autokar
Tlumacz_jezyka_migowego
Pomoc pokrzywdzonym
Quiz

POLECANE STRONY

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Niebezpieczne zachowanie pieszej zarejestrowała kamera samochodowa

  Okazuje się, że zwykły z pozoru spacer z psem też może być ekstremalnym przeżyciem. Tę tezę udowodniła pewna pani, która wraz ze swoim pupilem wbiegła wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Całą sytuację nagrała kamera zainstalowana w samochodzie, które to nagranie publikujemy ku przestrodze.

 2. Kierujący zatrzymany przez policjantów miał 3,5 promila

  Policjanci ruch drogowego zatrzymali mężczyznę, który w nocy z niedzieli na poniedziałek, próbując zaparkować swój samochód doprowadził do kolizji uszkadzając oprócz swojego także dwa inne pojazdy. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 3,5 promila i w takim stanie prowadził samochód.

 3. Uważajmy na drodze! Błąd kierującego przyczyną kolizji osobówki z radiowozem

  W Zielonej Górze na ulicy Sulechowskiej doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki KIA z nieoznakowanym radiowozem. Kolizja pojazdów była następstwem niewłaściwego zachowania kierującego osobówką, który bezpośrednio nie uczestniczył w zdarzeniu, a którego manewr spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 4. Bezpieczeństwo na drogach zależy także od Ciebie!

  Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości zarówno do warunków atmosferycznych jak i oznakowania oraz sygnalizacji świetlnej. Ważna jest odpowiednia koncentracja, bo jazda samochodem w ruchu ulicznym jest czynnością trudną i wymagającą skupienia, żeby nie popełnić błędu. Niestety błędy się zdarzają i wtedy dochodzi do różnych zdarzeń drogowych – jedno z nich zarejestrowały wczoraj kamery miejskiego monitoringu.

 5. 148 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali na terenie obszaru zabudowanego, w Brzeziu koło Sulechowa, kierującego mercedesem, który jechał z prędkością 148 kilometrów na godzinę i z taką też prędkością przejechał przez przejście dla pieszych. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Powrót na górę strony