KMP Zielona Góra

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

stop_przemocy
OSOBY_POKRZYWDZONE
Mapa zagrożeń
Moja_komenda
Dzielnicowy bliżej nas
Wstap_do_policji
Szczepimy się
Quiz
Bezpieczenstwo na wodzie
Służba Cywilna
Nieodpłatna pomoc prawna
niebieskatarcza
niebieska_linia
egranica
stop_sekstutystyce
Skontroluj_autokar
Zielona strefa
Tlumacz_jezyka_migowego
Pomoc pokrzywdzonym

POLECANE STRONY

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Pijany 26-latek jadąc kradzionym autem spowodował śmiertelny wypadek i uciekł. Policjanci szybko go zatrzymali

  26-latek podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego został zatrzymany przez zielonogórskich policjantów, a następnie tymczasowo aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Odpowie on także za kradzież samochodu, którym się poruszał, kierowanie po alkoholu oraz naruszenie sądowego zakazu.

 2. Kierujący prowadzący pojazdy po alkoholu wciąż są zagrożeniem na naszych drogach

  Pomimo wysokich kar za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających oraz pomimo stwarzania takim zachowaniem zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, wciąż znajdują się osoby, które w takim stanie wsiadają za kierownicę. Wśród nich są także kierujący, prowadzący nawet w stanie upojenia alkoholowego, tak jak pewien 59-latek, który "wydmuchał" ponad 3 promile.

 3. Motocyklisto! Czy jesteś wystarczająco ostrożny?

  Sezon motocyklowy trwa, dlatego zielonogórscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, aby uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. W miniony weekend, na obwodnicy Babimostu jadący motocyklem mężczyzna z nieznanej przyczyny zjechał na pobocze, a następnie spadł ze skarpy. Przy okazji tego zdarzenia przypominamy wszystkim użytkownikom jednośladów, ale także wszystkim innym kierującym o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa, ostrożności, przestrzeganiu przepisów i wzajemnym szacunku.

 4. Niebezpieczne zderzenie osobówki z motocyklem zarejestrowane przez monitoring – uważajmy na drodze!

  W Zielonej Górze doszło do groźnego wypadku drogowego. Kierująca osobówką skręcając na skrzyżowaniu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście i doszło do zderzenia. Kierujący jednośladem z urazem nogi trafił do szpitala. Wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Nagranie publikujemy ku przestrodze.

 5. Kierowcy, piesi i rowerzyści – zwracajcie uwagę na siebie wzajemnie!

  Przyjemna aura i powrót miejskich rowerów spowodowały, że na naszych drogach jest coraz więcej rowerzystów. Przypominamy kierowcom, rowerzystom i pieszym o konieczności szacunku wobec siebie nawzajem oraz o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego. Zielonogórscy policjanci także przesiedli się już na rowery.

Powrót na górę strony