Aktualności

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW

Data publikacji 12.01.2024

Sierżant sztabowy Kamil Sałek z Wydziału Prewencji po raz kolejny odwiedził wczoraj (11.01) Ambasadę Seniora, z którą Zielonogórska Policja współpracuje od początku jej utworzenia. W siedzibie Ambasady znajdują się także nasze ulotki ostrzegające seniorów przed oszustami.

Przypominajcie Państwo seniorom o zasadach bezpieczeństwa. Oszuści wciąż zmieniają swoje metody, wymyślają nowe sposoby wyłudzania danych i pieniędzy.

 

Prosimy – jeśli mają Państwo w rodzinie starsze i samotnie mieszkające osoby – rozmawiajcie z nimi na temat bezpieczeństwa w mieszkaniu – ostrzegajcie, że nigdy nie powinny wpuszczać obcych do domu i nigdy nie powinny przekazywać pieniędzy osobom nieznanym.

 

UWAGA!

Policjanci nie odbierają NIGDY ŻADNYCH PIENIĘDZY.

Policjanci nie przyjmują pieniędzy na przechowanie i nie zabezpieczają ich na specjalnych kontach.

Policjanci nie angażują postronnych osób w „tajne akcje” i nigdy nie żądają wyrzucania pieniędzy przez okna czy pozostawiania w śmietniku!

 

Jak nie paść ofiarą oszustwa telefonicznego? Pamiętaj:

Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.

Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.

Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.

Nie działaj w pośpiechu i ewentualnie odłóż termin udzielenia pożyczki (najlepiej o kilka dni).

Wszelkie telefoniczne prośby o pomoc (także z zagranicy), grożą utratą pieniędzy. Nie przelewaj pieniędzy na wskazane konto bankowe przez nieznajomych.

Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję lub zadzwoń na numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony