Do sądu wpłynął akt oskarżenia za przestępstwa narkotykowe…
Zebrany materiał dowodowy zielonogórskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową doprowadził do skierowania do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze aktu oskarżenia przeciwko trzem osobom, przy których znaleziono substancje niebezpieczne dla życia lub zdrowia wielu ludzi. Sprawę nadzorowała prokurator z Prokuratury Rejonowej z Zielonej Górze.
7 listopada ubiegłego roku policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze prowadzili działania operacyjne, żeby zatrzymać osoby mające wprowadzić do obrotu środki odurzające lub środki zastępcze zwane dopalaczami na terenie jednej z dyskotek w Zielonej Górze. W trakcie prowadzonych działań, policjanci ustalili jakim samochodem mogą poruszać się potencjalni sprawcy i gdy przed jedną z zielonogórskich dyskotek zauważyli ten pojazd natychmiast go zatrzymali. W aucie znajdowały się trzy osoby: Beata U., Marcin J. i Łukasz L. Wszyscy to mieszkańcy woj. Wielkopolskiego
Przy zatrzymanych w samochodzie, którym się poruszali oraz w miejscach ich pobytu zabezpieczono łącznie około 120 gramów substancji psychoaktywnej o nazwie CMC (chlorometkatynon). Jest to substancja działająca podobnie do amfetaminy lub ekstazy. Jak ustalili policjanci, sprawcy mieli zamiar sprzedać posiadaną substancję osobom bawiącym się w jednej z dyskotek na terenie Zielonej Góry.
Z materiału dowodowego zebranego przez policjantów w trakcie wykonanych czynności wynika, że zatrzymani w okresie od czerwca do 7 listopada 2015 roku wspólnie i w porozumieniu w celu osiągniecia korzyści materialnej wprowadzali do obrotu zakazane substancje czym spowodowali niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Taki właśnie zarzut wszystkim zatrzymanym osobom przedstawili policjanci wspólnie z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut posiadania trzech tabletek innej substancji psychotropowej wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wobec wszystkich osób zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.
Beata U., Marcin J. i Łukasz L. przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Działania zielonogórskich policjantów nad tą sprawą pozwoliły na skierowanie przez Prokuraturę Rejonową aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze przeciwko trzem osobom. Wobec 25-letniej Beaty U. i 34-letniemu Łukaszowi L. orzeczono karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, karę grzywny, dozór kuratora sądowego. W przypadku 25-letniego Marcina J. orzeczono karę łączną w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, karę grzywny i dozór kuratora sądowego.