Aktualności

Policjanci namierzyli podejrzanego i odzyskali skradziony rower

Data publikacji 10.06.2024

Pozostawianie swoich przedmiotów w miejscu publicznym bez nadzoru może skończyć się kradzieżą, o czym przekonała się niedawno pewna mieszkanka Kargowej. Pozostawiony bez zabezpieczenia przed sklepem rower, zwrócił uwagę złodzieja i bardzo szybko zmienił „właściciela”. O zdarzeniu dowiedzieli się jednak policjanci z Kargowej i zanim kobieta zdążyła złożyć zawiadomienie, zatrzymali podejrzanego i odzyskali rower.

W wyniku uzyskanej informacji operacyjnej, policjanci z posterunku w Kargowej wspólnie z kryminalnymi z komisariatu w Sulechowie ustalili tożsamość mężczyzny, który najprawdopodobniej ukradł rower stojący przed jednym ze sklepów w samym centrum miasta. Okazało się, że tak zwany „policyjny nos” ich nie zawiódł i to właśnie 63-latek kilka dni wcześniej widząc niezabezpieczony rower stojący przed sklepem, postanowił wykorzystać okazję i go ukraść. Nie cieszył się jednak „łupem” zbyt długo, bo informacja o kradzieży dotarła do policjantów, a ci nie tracąc czasu zatrzymali mężczyznę. Odzyskali także skradziony rower, który wrócił do szczęśliwej właścicielki. Jego wartość pokrzywdzona  wyceniła na 1000 złotych.

Zatrzymany mężczyzna nie był wcześniej notowany. 63-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co kodeks karny przewiduje karę od 3  miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Szanowni Państwo, uważajmy na swoje rzeczy osobiste i nie pozostawiajmy ich bez opieki nawet na krótki czas. Jak pokazuje ta historia, okazja może spowodować, że nawet ktoś nie był wcześniej notowany skusi się, żeby ją wykorzystać.

 

Powrót na górę strony