Aktualności

WIZYTA KLASY POLICYJNEJ W ZIELONOGÓRSKIEJ KOMENDZIE

Data publikacji 07.06.2024

Wczoraj (06.06) po raz kolejny odwiedzili naszą jednostkę kadeci - tym razem z 1 klasy policyjnej. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze już od kilkunastu lat współpracuje z Liceum Ogólnokształcącym w Czerwieńsku, w którym prowadzone klasy o profilu policyjno-prawnym.

Wczoraj (07.06), po raz kolejny gościliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku. Tym razem była to 1 klasa policyjna. Wizytę w komendzie zorganizował opiekun policyjnych klas sztabowy Kamil Sałek z Wydziału Prewencji. Goście zobaczyli jak pracuje służba dyżurna na stanowisku kierowania jednostką. Kolejnym odwiedzonym miejscem, do którego nie każdy może mieć dostęp, były pomieszczenia przejściowe przed „policyjnym aresztem”, to ta jego część gdzie wykonywane są czynności z osobami zatrzymanymi. O swoich doświadczeniach w policyjnej służbie opowiedziała uczniom starsza posterunkowa Karolina Bordakiewicz, która odpowiadała również na pytania uczniów. Duże zainteresowanie wzbudziły pomieszczenia Zespołu Techników Kryminalistycznych i sprzęt z którego korzystają. Oczywiście tradycyjnie największą atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów i rozmowa z policjantami przewodnikami. Wczorajsza wizyta była pierwszą, ale z pewnością nie ostatnią podczas policyjnej edukacji młodych kadetów.   

Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku od kilkunastu lat rekrutuje uczniów do klas o profilu policyjno-prawnym, zwanych „klasami policyjnymi”. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od początku wspiera tę innowację pedagogiczną i współpracuje ze szkołą pokazując „od kuchni” pracę policjantów z różnych pionów, umożliwiając uczniom uczestniczenie w ćwiczeniach sztabowych, prowadząc zajęcia dla uczniów, czy zapraszając kadetów do wspólnych działań profilaktycznych.  

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
Powrót na górę strony