Aktualności

Z WIZYTĄ U MILUSIŃSKICH

Data publikacji 05.06.2024

Zielonogórscy policjanci z Zespołu ds. prewencji kryminalnej, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi często odwiedzają żłobki, przedszkola i szkoły w naszym powiecie. Podczas tych spotkań mówią dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w zabawie, w kontakcie z obcymi osobami oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Maluchy ze żłobków i przedszkoli to najwdzięczniejsza grupa - często obdarowują policjantów własnoręcznie wykonanymi prezentami.

Policjanci zielonogórskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji. Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w żłobkach i przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój. Wzruszające są także chwile gdy dzieci dziękują policjantom i wręczają własnoręcznie wykonane rysunki, bukiety z bibuły czy inne rękodzieła.

Takie spotkania są jednak bardzo ważne z innych powodów. Oprócz poznania zawodu policjanta przedszkolaki poznają też podstawowe zasady bezpiecznej zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, zasady zachowania w kontaktach z obcymi osobami czy podczas spotkania z psem. Duża część każdego spotkania poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym i elementom odblaskowym. Policjanci mają również dla dzieci drobne upominki na pamiątkę spotkania. Często wraz z policjantem przedszkole odwiedza Tygrys LUPO, z którym spotkanie sprawia dzieciom wiele radości.

Wczoraj sierżant sztabowy Kamil Sałek i Tygrys LUPO odwiedzili maluszki z Gminnego Żłobka w Świdnicy i dzieci z Przedszkola Publicznego w Świdnicy. Milusińscy rozbawili policjanta pytaniami: „Proszę pana, a ilu bandytów pan złapał?”, „A czy policyjne radiowozy są najszybsze?”, „A czy w Policji są konie?”. Oczywiście na każde ze swoich pytań otrzymali odpowiedź. Dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały również od policjanta wesołe odblaski.

Powrót na górę strony