Aktualności

Zielonogórscy policjanci przypominają o bezpieczeństwie podczas długiego weekendu!

Data publikacji 29.05.2024

Długi weekend to czas wyjątkowy, który często chcemy spędzić z dala od domu. Planując wyjazdy z rodziną poza miejsce zamieszkania nie zapominajmy o odpowiednim zabezpieczeniu naszych domów, ale też zastanówmy się nad relacjonowaniem naszych weekendowych wyjazdów w mediach społecznościowych… Nie informujmy w ten sposób, że nie ma nas w domu!

Długie weekendy to zawsze czas wytężonej pracy policjantów wszystkich służb. Policjanci będą dbać o to aby ten czas był dla nas spokojny i bezpieczny. Nad bezpieczeństwem w mniejszych i większych miejscowościach powiatu zielonogórskiego czuwać będą policjanci służb prewencyjnych i kryminalnych, natomiast policjanci ruchu drogowego już rozpoczęli wzmożone działania  na drogach.

Jak zwykle policjanci zwrócą szczególna uwagę na stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również mundurowi będą eliminować z ruchu osoby zagrażające bezpieczeństwu innych. Jednocześnie przypominamy, że w komendach i komisariatach policji woj. lubuskiego można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę do skorzystania z takiej możliwości w najbliższej jednostce Policji.

Przestrzegamy także przed szczegółowym relacjonowaniem swoich zwłaszcza długich wyjazdów w mediach społecznościowych. Oznaczając miejsca pobytu, dołączając zdjęcia i opisując przebieg wyjazdu, a także podając czas, w którym wracamy do domu, nieświadomie informujemy osoby postronne o tym, że nie ma nas w domu, a potencjalni przestępcy będą mieli dużo czasu, żeby na przykład okraść nam mieszkanie czy dom. Jeśli chcemy podzielić się wrażeniami z wyjazdu ze znajomymi i nie tylko, zróbmy to po powrocie! Natomiast przed wyjazdem, zwłaszcza kilkudniowym zadbajmy o nasz dom, poprośmy sąsiadów czy znajomych, żeby zwrócili uwagę na to co dzieje się w naszej okolicy. Zachowanie zasad bezpieczeństwa z pewnością pozwoli nam spokojnie i beztrosko spędzić ten wyjątkowy czas.

 

Powrót na górę strony