Aktualności

Jedź ostrożnie, aby dojechać bezpiecznie

Data publikacji 28.05.2024

Wczoraj w Sulechowie, na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba, dlatego bardzo prosimy wszystkich o ostrożność na drogach! Zbliża się długi weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza domem, co często wiąże się z dalekimi, nawet kilkusetkilometrowymi podróżami. Pamiętajmy, że w tym czasie natężenie ruch na drogach w całym kraju będzie znacznie większe niż zwykle. Przygotujmy się do takich podróży, jedźmy zgodnie z przepisami, zdejmijmy nogę z gazu i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu.

Przedłużone weekendy to czas zwiększonego ruchu na drogach w całej Polsce i niestety także dużej liczby zdarzeń drogowych, do których dochodzi z różnych przyczyn: przekraczania dopuszczalnej prędkości, wymuszania pierwszeństwa przejazdu, nieuwagi i roztargnienia czy jazdy po alkoholu. Policjanci w całym kraju proszą o rozwagę i ostrożność za kierownicą, a ku przestrodze dla wszystkich publikują statystyki i organizują coraz to nowe akcje prewencyjne.

Policjanci w tym czasie podejmują różne działania, które są skierowane na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale takie działania mogą przynieść pożądany efekt tylko wtedy, gdy kierowcy zrozumieją, że pośpiech i brawura za kierownicą nie powinny iść w parze. Ważne jest także odpowiednie skupienie i koncentracja, bo jazda samochodem w ruchu ulicznym miejskim jak i na dłuższej trasie jest czynnością trudną i wymagającą koncentracji, żeby nie popełnić błędu.

Niestety błędy się zdarzają i wtedy dochodzi do różnych zdarzeń drogowych, w których często ktoś zostaje ranny. Dlatego też na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, które zadbają o bezpieczeństwo, ale też przypomną o właściwym, zgodnym z przepisami zachowaniu.

Jeśli wybieramy się w dalszą podróż pamiętajmy też, aby zaplanować odpoczynek, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi. Udając się na wypoczynek zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna. Zadbajmy o stan techniczny naszego pojazdu, a podczas podróży dostosujmy prędkość do warunków pogodowych, ale także do natężenia ruchu na drogach.

 

Powrót na górę strony