Aktualności

Kompletnie pijany rowerzysta zatrzymany przez policjantki

Data publikacji 22.05.2024

Zielonogórskie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymały mężczyznę, który był tak pijany, że przewrócił się na rowerze. Podczas interwencji popełnił jeszcze cztery inne wykroczenia. Za wszystkie odpowie przed sądem.

W miniony poniedziałek (20.05) po godzinie 15, dyżurny komendy miejskiej Policji w Zielonej Górze został powiadomiony o tym, że w Płotach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Na miejsce pojechały policjantki ruchu drogowego. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że 59-letni mężczyzna sam się przewrócił. Na jego zachowanie i trudność w utrzymaniu równowagi podczas jazdy rowerem wpływ miał z pewnością stan nietrzeźwości. 59-latek „wydmuchał” niemal 3 promile.

Podczas próby legitymowania mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie dokumentów, a następnie podał dane ustnie. Pomimo tego, że został pouczony o odpowiedzialności karnej za podanie nieprawdziwych informacji dotyczących jego tożsamości, mężczyzna podał dane, które po weryfikacji przez policjantki okazały się fałszywe. Ponadto mężczyzna był bardzo nerwowy i w pewnym momencie zaczął używać nieprzyzwoitych słów. Nie reagował na uwagi policjantów. Jak ustaliły policjantki, mężczyzna był wcześniej karany za groźby karalne.

Po zakończeniu interwencji policjantki sporządziły wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu za wszystkie popełnione wykroczenia. W sumie 59-latek popełnił pięć wykroczeń: jazda rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, umyślne wprowadzenie w błąd policjantów poprzez podanie fałszywych danych, używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz jazda rowerem bez obowiązkowego wyposażenia. Za te czyny kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, nagany lub kilkutysięczną grzywnę. Decyzję w sprawie ukarania mężczyzny podejmie sąd rejonowy.

Powrót na górę strony