Aktualności

OKRADŁ SĄSIADA – NIE SPODZIEWAŁ SIĘ ZATRZYMANIA PRZEZ POLICJANTÓW

Data publikacji 16.05.2024

Sulechowscy kryminalni kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem na posesję w jednej z miejscowości w gminie Trzebiechów. Wszystkie ukradzione przedmioty zostały odzyskane i zwrócone pokrzywdzonemu. Sprawca – mieszkaniec tej samej miejscowości odpowie za przestępstwo, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sulechowscy policjanci 13 maja zostali powiadomieni przez mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Trzebiechów, że ktoś włamał się na jego posesję i ukradł elektronarzędzia, elementy maszyn rolniczych, sprężarkę powietrza oraz silnik spalinowy. Wartość strat wyniosła 4.900 złotych.

Sulechowscy kryminalni pracując na miejscu zdarzenia ustalili, że w pobliżu okradzionej posesji jest zainstalowana kamera monitoringu i być może nagranie z tej kamery pozwoli na identyfikację sprawcy. To założenie okazało się prawdziwe. Dzięki znajomości terenu działania jednostki oraz zapisowi z monitoringu policjanci ustalili tożsamość osoby, która włamała się na posesję.

Już po kilku godzinach od zdarzenia policjanci dotarli do podejrzewanego, który był bardzo zaskoczony ich wizytą. Przeszukanie samochodu mężczyzny ujawniło wszystkie skradzione przedmioty, które zostały zwrócone pokrzywdzonemu.

Zatrzymany 31-latek, który okazał się mieszkańcem tej samej miejscowości został umieszczony w policyjnym areszcie. W miniony wtorek (14.05) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem 31-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Film Wideo.mp4

Pobierz plik Wideo.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.64 MB)

Powrót na górę strony