Aktualności

KLASA POLICYJNA Z WIZYTĄ W ZIELONOGÓRSKIEJ KOMENDZIE

Data publikacji 15.05.2024

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od kilkunastu lat współpracuje z Liceum Ogólnokształcącym w Czerwieńsku, w którym prowadzone klasy o profilu policyjno-prawnym. Wczoraj (14.05) po raz kolejny odwiedzili naszą jednostkę kadeci z policyjnej klasy.

Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku od kilkunastu lat rekrutuje uczniów do klas o profilu policyjno-prawnym, zwanych „klasami policyjnymi”. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od początku wspiera tę innowację pedagogiczną i współpracuje ze szkołą pokazując „od kuchni” pracę policjantów z różnych pionów, umożliwiając uczniom uczestniczenie w ćwiczeniach sztabowych, prowadząc zajęcia dla uczniów, czy zapraszając kadetów do wspólnych działań profilaktycznych. Opiekunem klas policyjnych jest sierżant sztabowy Kamil Sałek z Wydziału Prewencji naszej jednostki.

Wczoraj (14.05), po raz kolejny gościliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze uczniów z czerwieńskiej szkoły – tym razem II klasy policyjnej. Wizyta w komendzie rozpoczęła się spotkaniem w auli, gdzie uczniowie mogli porozmawiać z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze nadkomisarzem Krzysztofem Marciniakiem, a następnie z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego podkomisarzem Tomaszem Baranowskim, który „sprzedał” kilka tajemnic pracy policjantów pionu kryminalnego. O pracy policjantów ruchu drogowego opowiedziały kadetom Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarz Katarzyna Świerkowska-Teska i młodszy aspirant Anna Gawrysiak. Uczniowie mieli także okazję do zadawania nurtujących ich pytań.  

Po spotkaniu w auli kadeci mogli zwiedzić jednostkę i zobaczyć miejsca, do których nie każdy może mieć dostęp. Zobaczyli między innymi stanowisko kierowania, gdzie dowiedzieli się na czym polega służba dyżurnego jednostki. Odwiedzili również „policyjny areszt”, a właściwie jego część gdzie wykonywane są czynności z osobami zatrzymanymi, tzw. pomieszczenia przejściowe. Zainteresowanie uczniów wzbudził szczególnie pokój do procesowych okazań podejrzanych z półprzepuszczalnym lustrem. Na patio jednostki kadeci mieli okazję zobaczyć także radiowóz do obsługi zdarzeń drogowych z bogatym wyposażeniem oraz policyjne motocykle. Jednak największy entuzjazm jak zwykle wzbudziły policyjne psy, które prowadzone przez przewodników prezentowały przed gośćmi swoje umiejętności.

  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
  • #8
  • #9
Powrót na górę strony