Aktualności

Niebezpieczne zdarzenie na zielonogórskim odcinku drogi ekspresowej

Zbliża się okres wakacyjny, dlatego wyjeżdżając w długie trasy, zwłaszcza w nocy powinniśmy pamiętać, aby robić przerwy na odpoczynek. Najczęstszą przyczyną zasypiania za kierownicą są zmęczenie, a także znużenie długą jazdą. To niebezpieczna sytuacja, podczas której tracimy kontrolę nad pojazdem i możemy doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. O tym jak ważny jest odpowiedni odpoczynek przed wyjazdem w trasę przekonał się dzisiaj (14.05) nad ranem kierujący mercedesem chłodnią jadący drogą S3, który zasnął za kierownicą i wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu.

Poruszanie się po drogach ekspresowych i autostradach wymaga od kierujących szczególnego skupienia i koncentracji na tym co robimy aby nie popełnić błędu, gdyż są to trasy, na których rozwijamy dużo większe prędkości i w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa mamy dużo mniej czasu na reakcję niż na zwykłych drogach. Dlatego bardzo ważne jest abyśmy wyruszając w dłuższą trasę byli wypoczęci i robili odpowiednie przerwy. Niestety zdarza się, że przeceniamy swoje siły i pomimo zmęczenia próbujemy za wszelką cenę dojechać do celu. To może być zgubne o czym przekonał się dzisiaj (14.05) kierujący mercedesem chłodnią.

W godzinach porannych na drodze ekspresowej S3 doszło do zdarzenia drogowego. Jadący mercedesem mężczyzna, tuż przed Zieloną Górą zasnął za kierownicą i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu – fiata Ducato. Na skutek uderzenia kierujący fiatem zjechał na prawy pas, gdzie uderzył w bariery energochłonne, natomiast kierujący mercedesem zjechał na prawą stronę, uderzył w bariery, a następnie przewrócił się na bok. Na miejsce przyjechali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli teren i zadbali o bezpieczny przejazd dla innych kierujących. Zdarzenie zakończyło się kolizją, ponieważ na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący mercedesem został ukarany mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych, otrzymał także 10

Przed nami okres wakacyjnych wyjazdów w długie podróże. Pamiętajmy zawsze o ostrożności, przestrzeganiu przepisów, a także właściwym odpoczynku i przerwach w podróży. Piękna, słoneczna pogoda i sprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że czujemy się pewniej i niestety jeździmy szybciej. Pamiętajmy też, że takie na pozór dobre warunki drogowe mogą być również przyczyną niebezpiecznych zdarzeń, gdyż ostre, oślepiające słońce może utrudniać kierującym widoczność oraz powodować dekoncentrację. Nieuwaga i pośpiech także nie są sprzymierzeńcami kierujących w podróży.

 

Powrót na górę strony