Aktualności

Niebezpieczne zdarzenie drogowe na Botanicznej

Data publikacji 13.05.2024

Zielonogórscy policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (13.05) w nocy na ulicy Botanicznej. Na skutek zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala, a samochód, którym się poruszali jest zupełnie zniszczony. W rozbitym samochodzie mundurowi znaleźli między innymi alkohol.

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości nie tylko do panujących warunków atmosferycznych, ale także do natężenia ruchu na drodze i pory dnia. Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego mają codziennie dużo pracy związanej przede wszystkim ze zdarzeniami drogowymi. Na skutek nieuwagi, nieostrożności kierujących bądź nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego, dochodzi do zdarzeń drogowych: najczęściej kolizji, ale także wypadków. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce minionej nocy.

Około godziny 1 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Botanicznej. Na miejsce pojechali natychmiast policjanci z ruchu drogowego. Ze ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Peugeot na prostym odcinku drogi zjechał na lewą stronę, następnie na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. W samochodzie znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 26 – 43-lata. Wszyscy z obrażeniami trafili do szpitala. Wszystkim uczestnikom wypadku pobrano także krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków.

Policjanci będą ustalać także, który z mężczyzn kierował. Za spowodowanie wypadku drogowego według kodeksu karnego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
Powrót na górę strony