Aktualności

WIELKANOC BEZPIECZNA I SPOKOJNA W ZIELONOGÓRSKIM POWIECIE

Data publikacji 02.04.2024

Święta Wielkanocne upłynęły w zielonogórskim powiecie spokojnie i bezpiecznie. Policja nie miała zgłoszeń o poważnych zdarzeniach kryminalnych. Od soboty do poniedziałku policjanci interweniowali 244 razy, zatrzymali do wytrzeźwienia 14 osób, byli wzywani do 2 wypadków oraz 29 kolizji drogowych. Zatrzymanych zostało 6 osób poszukiwanych.

Zielonogórscy policjanci w dniach 30 marca - 1 kwietnia interweniowali 244 razy – najwięcej (110) interwencji podejmowali w wielkanocną sobotę. Tradycyjnie większość  z nich to tzw. interwencje domowe, niestety związane z nieporozumieniami i agresywnym zachowaniem osób pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia 14 osób, aż 7 w Wielką Sobotę. Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych. W czasie trzech świątecznych dni zielonogórscy policjanci zatrzymali także 6 osób poszukiwanych.   

W nocy z soboty na niedzielę na drodze Babimost – Smardzewo 36-letni kierujący motocyklem Kawasaki nie opanował pojazdu, przewrócił się o doznał złamania obojczyka oraz ręki. W niedzielny poranek w miejscowości Leśna Góra inny motocyklista nie zauważył skręcającego samochodu i uderzył w jego bok. 48-letni kierujący motocyklem Ducati doznał złamania kości śródstopia oraz dłoni. Policjanci ruchu drogowego wezwani byli do 29 kolizji. Policyjne patrole oczywiście kontrolowały także trzeźwość kierujących. Zatrzymanych zostało 7 nietrzeźwych kierujących i 1 kierujący pod wpływem narkotyków. 

Dzisiaj rano natomiast policjanci ruchu drogowego od godziny 5.00 do 8.00 sprawdzali trzeźwość kierujących w kilku punktach miasta oraz w podzielonogórskich miejscowościach. Na ulicy Botanicznej zatrzymany został niechlubny „rekordzista”, który kierował Renault mając w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. W Wilkanowie natomiast zatrzymany został kierujący Volkswagenem, mający w organizmie 0,65 promila. W Płotach trzeci z zatrzymanych kierował pod wpływem alkoholu (wykroczenie) mając w organizmie 0,24 promila.

W wielkanocny poniedziałek policjanci ruchu drogowego zadbali także o bezpieczeństwo uczestników Rowerowej Masy Krytycznej – tym razem trasa rajdu prowadziła z centrum miasta na tzw. Dziką Ochlę.

Powrót na górę strony