Aktualności

Niebezpieczny drift zakończony na cmentarzu

Data publikacji 28.03.2024

Dzielnicowy z komisariatu Policji w Sulechowie ukarał mandatem i młodą kobietę, która próbowała driftować – jechać w kontrolowanym poślizgu – po ulicach Babimostu. Nieodpowiedzialna 20-latka zakończyła swoje popisy na cmentarzu, niszcząc jego ogrodzenie i bramę. Prawo jazdy młoda kobieta miała zaledwie od 20 dni!

Zniszczeniem samochodu, metalowej bramy i betonowego ogrodzenia cmentarza zakończyły się popisy pewnej 20-latki, mieszkanki Babimostu, która będąc kierowcą od zaledwie 20 dni, „szalała” po ulicach miasta, próbując wprowadzić swojego opla w kontrolowany poślizg. Niestety brak doświadczenia za kierownicą i niewielkie umiejętności szybko dały o sobie znać. W pewnym momencie kobieta nie opanowała pojazdu i wjechała w ogrodzenie cmentarza. Na szczęście nic się jej nie stało.

Takie „popisy” młodej, niedoświadczonej kierującej źle się skończyły. Otrzymała mandat 2000 zł, 10 punktów karnych, ma kompletnie zniszczony samochód, a dodatkowo poniesie koszty naprawy uszkodzonego ogrodzenia. Miejmy nadzieję, że na długo zapamięta tę lekcję.

Oby wysoki mandat i punkty karne były wystarczającą nauczką dla młodej kierującej i jej ewentualnych naśladowców. Przypominamy, że odpowiednim miejscem do nauki i wykonywania manewrów driftu jest wyłącznie tor wyścigowy.  Pamiętajmy, że tylko w warunkach toru i pod okiem instruktorów  mamy pewność, że swoim zachowaniem nie spowodujemy zagrożenia dla innych.

Powrót na górę strony