Aktualności

Policjant w drodze na szkolenie zatrzymał podejrzanych o napad na mężczyznę

Data publikacji 25.03.2024

Zielonogórski policjant z Wydziału Kryminalnego pokazał, że wie co znaczy być prawdziwym stróżem prawa i to bez względu na czas czy miejsce. W niedzielę (24.03) jadąc na kurs specjalistyczny w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zauważył i wspólnie z policjantami z miejscowej komendy powiatowej zatrzymał sprawców rozboju.

Policjant z Wydziału Kryminalnego otrzymał skierowanie na kurs specjalistyczny, który miał odbyć się w Centrum Szkolenia Policji w podwarszawskim Legionowie. Wczoraj (24.03) około godziny 15.30 wysiadł z pociągu na dworcu w tym mieście i gdy przechodził obok przejścia podziemnego usłyszał odgłosy jakby ktoś kogoś kopał, a także usłyszał wołanie o pomoc. Natychmiast zareagował, udał się tam skąd dochodziły krzyki i odgłosy uderzeń.  Idąc, zauważył z daleka mężczyznę kopiącego innego, leżącego na ziemi. Policjant krzyknął i w tym momencie mężczyzna przestał kopać leżącego, a następnie wraz z towarzyszącą mu kobietą odeszli w stronę pobliskiego parku. Gdy kryminalny podszedł bliżej zauważył, że pokrzywdzony jest przytomny, a przechodzący obok ludzie zaczęli udzielać mu pomocy, a także dzwonić na policję, dlatego postanowił pójść dalej i zatrzymać sprawców.

Gdy wyszedł z podziemnego przejścia zauważył, że osoby za którymi szedł spotkały się z dwoma innymi mężczyznami. Wobec tego policjant powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, opowiedział o zaistniałej sytuacji i poprosił o wsparcie podczas zatrzymania. Do czasu przyjazdu patrolu kryminalny cały czas ich obserwował, a gdy policjanci z Legionowa przyjechali, wspólnie zatrzymali sprawców pobicia.

Podczas wyjaśniania okoliczności okazało się, że pobity mężczyzna został także przez oprawców okradziony, dlatego zdarzenie zakwalifikowano jako rozbój. Dodatkowo okazało się, że okradziony mężczyzna był bity przez dwie osoby – kobietę i mężczyznę, którzy następnie zabrali mu pieniądze z kieszeni, a także ze stojącego na ziemi obok pudełka – pokrzywdzony będąc w przejściu podziemnym grał na akordeonie w celach zarobkowych. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Legionowa.

Zielonogórski policjant jest w służbie od maja 2017 roku, w stopniu sierżanta sztabowego, a w Wydziale Kryminalnym pracuje już 2,5 roku. Oprócz zadań operacyjnych, działa w Nieetatowej Grupie Realizacyjnej, która zajmuje się zatrzymywaniem szczególnie niebezpiecznych przestępców, ale także często dzieli się swoją wiedzą z uczniami zielonogórskich szkół, podczas spotkań promujących zawód policjanta wśród przyszłych absolwentów. To co zrobił i jak zareagował w wolnym czasie na krzywdę drugiego człowieka, jest jednak zdecydowanie najlepszą promocję zawodu Policjanta!

Powrót na górę strony