Aktualności

Na policjantów zawsze można liczyć!

Data publikacji 09.02.2024

O tym przekonała się pewna zielonogórzanka, która ze swoim problemem zgłosiła się do policjantów ruchu drogowego. Ci jak zwykle nie zawiedli i pomogli kobiecie w potrzebie, bo hasło „Pomagamy i chronimy” - to jedna z podstawowych zasad, która na co dzień przyświeca policjantom w służbie. Swoim postępowaniem pokazali, że zawsze można na nich liczyć. Takie drobne gesty pokazują, że naszym zadaniem oprócz ochrony, jest także, a nawet przede wszystkim pomoc w trudnej sytuacji.

Codzienna służba zielonogórskich policjantów to różne, czasem zaskakujące sytuacje, trudne lub nietypowe interwencje, ale także spotkania profilaktyczne i pomoc osobom w potrzebie. Mieszkańcy potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Czasami są to sytuacje konfliktowe, których rozwiązanie wymaga czasu  i ogromnego zaangażowania ze strony zarówno Policji jak i innych instytucji, a czasami są to zwykłe sprawy, do których załatwienia potrzeba tylko dobrych chęci i chwili czasu.

Taka właśnie sytuacja przydarzyła się wczoraj (8 lutego) po godzinie 15 na ulicy Braniborskiej pewnej zielonogórzance, która spieszyła się do szkoły po dziecko. Okazało się, że ma przebitą oponę  i trzeba będzie ją zmienić. Wymiana koła, która z pozoru wydaje się zajęciem nieskomplikowanym, może być jednak kłopotliwa, tym bardziej, jeśli przydarzy się w nieoczekiwanym momencie i miejscu, a tak było tym razem. Kobieta znalazła się w trudnej sytuacji, z której nieoczekiwanie wybawili ją policjanci jadący na interwencję tuż obok.

Kobieta widząc mundurowych podeszła i poprosiła o pomoc. Policjanci zawrócili i od razu się zajęli się wymianą koła na zapasowe. Była to wymagająca sytuacja, bo samochód był zaparkowany na ulicy o dużym nachyleniu i niewłaściwe jego zabezpieczenie mogłoby spowodować stoczenie się pojazdu w dół. Po kilkunastu minutach i wymianie uszkodzonej opony, kobieta mogła bezpiecznie ruszyć w dalszą drogę. Zielonogórscy policjanci kolejny już raz udowodnili, że niezależnie od charakteru zdarzenia chętnie ruszają z pomocą mieszkańcom.

Przykładów takich działań w codziennej policyjnej służbie jest bardzo wiele, choć nie zawsze i nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak trudne i pełne poświęceń, ale jednocześnie satysfakcjonujące jest noszenie policyjnego munduru. Pamiętajmy, że policjanci pracują bez względu na pogodę czy przypadające święto, żeby mieszkańcy naszego miasta i powiatu, ale także osoby nas odwiedzające mogły bezpiecznie podróżować i spokojnie spać.

 

Film 135-225821.mp4

Pobierz plik 135-225821.mp4 (format mp4 - rozmiar 16.19 MB)

Powrót na górę strony