Aktualności

POLICJANCI Z PREWENCYJNĄ WIZYTĄ W KOLE TERENOWYM POLSKIEGO ZWIĄZKU GŁUCHYCH

Data publikacji 23.05.2023

Zielonogórscy policjanci w ubiegłym tygodniu odwiedzili członków Terenowego Koła Polskiego Związku Głuchych. Rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci, o tym jak nie stać się ofiarą oszustwa oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Takie spotkania z pewnością będą się odbywać również w przyszłości.

W ubiegły czwartek (18.050 policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze sierżant sztabowy Kamil Sałek z Wydziału Prewencji oraz młodszy aspirant Agnieszka Włodarska z Wydziału Ruchu Drogowego z ogromną przyjemnością przyjęli zaproszenie od  Koła Terenowego w Zielonej Górze Polskiego Związku Głuchych Oddział Lubuski.

Oczekiwania organizatora spotkania były dość konkretne i przejrzyste. Podczas spotkania poruszono tematy dotyczące oszustw internetowych, bezpiecznych zakupów w Internecie czy sposobów zgłaszania przemocy w mediach społecznościowych. Przekazane zostały cenne rady, które mogą uchronić przed przykrymi konsekwencjami nieostrożnego korzystania z zasobów sieci.

Spotkanie z policjantem Ruchu Drogowego pomogło wyjaśnić uczestnikom wszelkie wątpliwości dotyczące przepisów prawa o ruchu drogowym. Piesi, rowerzyści oraz kierowcy prześcigali się w zadawaniu kolejnych pytań. Po raz pierwszy dzięki tłumaczowi języka migowego osoby głuche mogły otrzymać bezpośrednio od policjanta odpowiedzi na nurtujące ich pytania.  

Wszyscy uczestnicy czwartkowego spotkania wyszli z upominkami od mundurowych w postaci elementów odblaskowych. Podsumowując wizytę  należy przyznać, że policjanci dawno nie uczestniczyli w tak ożywionej dyskusji na temat bezpieczeństwa w sieci oraz  w ruchu drogowym. Dociekliwość w rozstrzygnięciu najtrudniejszych sytuacji na drodze i troska o bezpieczeństwo wśród osób Głuchych zasługuje na największe słowa uznania a policjanci czekają na kolejne, tak owocne spotkanie.

 

na podstawie informacji

sierżanta sztabowego Kamila Sałka

Wydział Prewencji

Powrót na górę strony