Aktualności

Policjant to zawód dla ludzi z pasją - zielonogórscy policjanci promowali swój zawód na Targach Edukacji i Pracy

Data publikacji 03.03.2023

Zielonogórscy policjanci promowali swój zawód na Powiatowych Targach Edukacji i Pracy pod patronatem Starosty Zielonogórskiego, zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie. Targi odbyły się 2 lutego w godz. 9.00 – 13.00 w auli szkoły przy ulicy Piaskowej. Podczas targów, stoisko policyjne odwiedził m.in. Starosta Zielonogórski pan Krzysztof Romankiewicz.

 

Policyjne stoisko promocyjne Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Wiele osób spośród wszystkich odwiedzających wyraziło chęć wstąpienia do służby w Policji. Młodzi ludzie zwracali się też do policjantów z prośbą o poradę w różnych sprawach, a ponadto byli bardzo zainteresowani specyfiką służby w różnych policyjnych pionach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy chcieli dowiedzieć się więcej o pracy policjantów służby kryminalnej, ale nie brakowało też chętnych do pracy w drogówce.

Podczas targów policjanci powiadali uczniom klas maturalnych o specyfice pracy na różnych stanowiskach i pionach policyjnych, a także odpowiadali na wiele pytać. Zainteresowanie ze strony przyszłych absolwentów było ogromne, ale mundurowi starali się zaspokoić ciekawość odpowiadając na wszystkie nurtujące młodzież pytania, m.in. te dotyczące zarobków i warunków pracy.

Podczas targów, stoisko policyjne wzbudziło zainteresowanie zarówno młodzieży, ale także nauczycieli i rodziców, którzy szukali informacji z myślą o przyszłości swoich podopiecznych i dzieci.  Ponadto nauczyciele ze szkół średnich prosili o materiały informacyjne, ale także deklarowali chęć spotkania z policjantami  na indywidualnych zajęciach dla poszczególnych klas w szkołach.

Policjanci oprócz promowania swojego zawodu i zachęcania do wstępowania w szeregi lubuskiej Policji udzielali bardzo wielu porad i wskazówek dotyczących innych tematów.

 

Powrót na górę strony