Aktualności

KRADŁ W SKLEPIE – ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW PO SŁUŻBIE

Data publikacji 18.01.2023

Policjant Komisariatu II Policji młodszy aspirant Łukasz Janeczek w czasie wolnym od służby zatrzymał wspólnie z kolegą mężczyznę, który ukradł w sklepie towar za ponad 1200 złotych. Skradzione produkty wróciły do sklepu, a mężczyzna usłyszał 5 zarzutów kradzieży za które grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Doświadczenie policjantów i ich zmysł obserwacji są nie do przecenienia zarówno w czasie służby jak i poza nią. Wielokrotnie zielonogórscy policjanci pokazywali, że często widzą więcej – podejrzane zachowanie osób w sklepie czy na parkingu, rozpoznają twarze osób poszukiwanych. Takie sytuacje zdarzają się także w czasie wolnym od służby – a jak to wielokrotnie podkreślamy – policjant jest na służbie 24 - godziny na dobę i nawet w czasie wolnym nie może nie reagować kiedy widzi, że łamane jest prawo.

Młodszy aspirant Łukasz Janeczek – policjant dochodzeniowo-śledczy z Komisariatu II Policji – zareagował tak jak prawdziwy „śledczy”. W miniony poniedziałek (16.01) zauważył w sklepie mężczyznę, który chował do kieszeni różne towary z półek, a buty schował do plecaka zamiast wkładać je do kosza na zakupy. Policjant podejrzewał, że mężczyzna może próbować ukraść te przedmioty. Aspirant Janeczek zadzwonił do kolegi z Komisariatu II – policjanta kryminalnego, który również w czasie wolnym przyjechał do sklepu i wspólnie zatrzymali mężczyznę, który – zgodnie z przewidywaniem – wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar wart ponad 1200 złotych. Policjanci zatrzymali go za linią kas, poinformowali dyżurnego KMP, który przysłał na miejsce radiowóz oraz poinformowali obsługę sklepu o kradzieży.

Zatrzymany mężczyzna zwrócił skradziony towar i został zatrzymany w Komisariacie II Policji, gdzie usłyszał 5 zarzutów kradzieży. Policjanci bowiem po przejrzeniu monitoringów sklepowych z minionych 2 miesięcy znaleźli zapisy jeszcze 4 innych kradzieży dokonanych przez tego samego mężczyznę tym sklepie. Zatrzymany jest znany zielonogórskim policjantom – to 41 letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, który na „gościnne występy” przyjeżdża do Zielonej Góry. Mężczyzna ma na swoim koncie inne kradzieże, także kradzieże z włamaniem – postępowania sądowe w tamtych sprawach są obecnie prowadzone. Policjanci z Komisariatu II Policji gdzie prowadzone jest postępowanie w sprawie poniedziałkowej kradzieży będą sprawdzać czy 41-latek nie dokonywał także kradzieży w innych zielonogórskich sklepach. Podejrzanemu grozi za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony