Aktualności

Niebezpieczne zachowanie pieszej w „oku” kamery monitoringu miejskiego

Data publikacji 11.01.2023

Pewna zielonogórzanka na długo zapamięta, że nie należy przechodzić przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, zwłaszcza gdy tuż obok jest przejście dla pieszych. Kobieta, która niefrasobliwie przebiegała środkiem jezdni została potrącona przez samochód osobowy. Na szczęście prędkość pojazdu była niewielka i piesza nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Trudno racjonalnie wytłumaczyć zachowanie pieszej, która w poniedziałek w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego dosłownie wbiegła na środek skrzyżowania, chociaż tuż obok było przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. To nierozsądne i niebezpieczne zachowanie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Niestety, poranny pośpiech doprowadził do tego, że piesza została potrącona. Na szczęście prędkość samochodu była niewielka i kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Za swoje zachowanie została ukarana mandatem karnym, 1500 złotych. Ta sytuacja powinna być przestrogą dla innych pieszych, którzy w podobny sposób, często lekceważąc przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa, ryzykują swoje zdrowie czy nawet życie.

Film Potracenie_ZG.mp4

Pobierz plik Potracenie_ZG.mp4 (format mp4 - rozmiar 7.84 MB)

Powrót na górę strony