Aktualności

PROMUJEMY SŁUŻBĘ W POLICJI NA SPOTKANIACH ZE STUDENTAMI UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

Data publikacji 10.11.2022

Wczoraj (09.11) na zaproszenie Penitencjarnego Koła Naukowego Prison zielonogórscy policjanci spotkali się ze studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego opowiadając o swojej służbie oraz procesie rekrutacji do Policji.

Zielonogórscy policjanci różnych pionów bardzo chętnie spotykają się z młodzieżą szkół średnich oraz studentami promując swój zawód. Wczoraj (09.11) na zaproszenie Penitencjarnego Koła Naukowego Prison spotkali się w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego ze studentami Resocjalizacji, Psychologii oraz nowego kierunku Resocjalizacja z Kryminologią. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Straży Granicznej oraz Służby Więziennej.  

Policjanci opowiedzieli o formacji jaką jest Polska Policja, o strukturze oraz pokazywali w jakich kierunkach można rozwijać policyjną zawodową karierę. W trakcie zajęć policjanci informowali studentów o wymogach formalnych jakie musi spełnić kandydat na policjanta, a także omówili poszczególne etapy rekrutacji do służby w Policji. Policjanci zachęcali również do spróbowania swoich sił na torze przeszkód przygotowującym kandydatów do zdania testu sprawności fizycznej – tor dostępny jest w każdą środę od godziny 12.00 – 14.00 – obecnie w sali akrobatycznej przy ulicy Urszuli 22 w Zielonej Górze.  

Oferta policjantów skierowana do młodych ludzi wzbudziła zainteresowanie, a obecność specjalistów z różnych pionów i możliwość zadawania pytań uatrakcyjniła spotkanie.

  • Zbliżenie na policjanta który jest w trakcie przemowy.
    #1
  • Zdjęcie trójki policjantów.
    #2
  • Zdjęcie policjantki.
    #3
Powrót na górę strony