Aktualności

Podsumowanie policyjnych działań. Bardzo bezpiecznie na drogach podczas świątecznych dni

Data publikacji 02.11.2022

Zielonogórscy policjanci podsumowali długi weekend trwających nadal policyjnych działań w związku ze świętem Wszystkich Świętych. Codziennie na terenie całego powiatu nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób odwiedzających groby najbliższych czuwało kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego, ale także służb patrolowych i kryminalnych.

Podczas tegorocznych, trwających jeszcze policyjnych działań związanych z bezpieczeństwem w czasie „Wszystkich Świętych”  było bardzo spokojnie zarówno na cmentarzach jak i w ich okolicach. Na drogach powiatu zielonogórskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, ale doszło do 21 niegroźnych kolizji. Niestety mimo próśb i ostrzeżeń, policjanci zatrzymali 6 osób kierujących po alkoholu.  

Tegoroczne działania na terenie powiatu zielonogórskiego przebiegały dotychczas spokojnie, kierujący dostosowywali się do poleceń wydawanych przez policjantów, dzięki czemu ruch w rejonie cmentarzy odbywał się płynnie. Policjanci w swoich działaniach koncentrowali się głównie na tym, aby pomóc jak najszybciej rozładować tworzące się korki, udzielić niezbędnych informacji i pomóc podróżnym w bezpiecznym dotarciu na miejsce.

Czas trwania policyjnej akcji, mundurowi wykorzystali także, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę zarówno dorosłych jak i dzieci na to jak ważna jest widoczność na drodze szczególnie teraz w okresie jesiennym. W tym celu policjanci instruowali przechodniów jak należy nosić odblaski aby być lepiej widocznym dla kierujących. Jednocześnie zachęcali do noszenia elementów odblaskowych przez cały rok.

Policyjne działania w rejonach cmentarzy prowadzone w ramach akcji Wszystkich Świętych rozpoczęły się 28 października i potrwają do jutra - 3 listopada.

             

 

Powrót na górę strony