Aktualności

(Nie)trzeźwy weekend - kierujący z promilami zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 19.09.2022

Zielonogórscy policjanci bardzo często przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu, organizują kontrole stanu trzeźwości w różnych dniach i godzinach oraz przypominają nie tylko o konsekwencjach karnych. Niestety podczas minionego weekendu zatrzymali 5 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo, że spożywali wcześniej alkohol, ale także osobę kierującą pod działaniem środków odurzających. Niechlubna rekordzistka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie

Zielonogórscy policjanci od wielu już lat prowadzą działania, aby eliminować z dróg kierujących, którzy siadają za kierownicę po alkoholu lub narkotykach. Działania i kontrole stanu trzeźwości spotykają się z ogromną aprobatą społeczną i dają także wymierne efekty – coraz mniej kierujących decyduje się na jazdę po alkoholu. Niestety policjanci podczas patrolowania miasta czy powiatu ciągle zatrzymują osoby kierujące po alkoholu lub narkotykach. Tylko podczas minionego weekendu mundurowi zatrzymali pięcioro kierujących po alkoholu.

W piątkowe popołudnie policjanci służby patrolowej zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Botanicznej kierującą volkswagenem golfem 43-letnią kobietę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowała mając niemal 3 promile alkoholu w organizmie. 43-latka okazała się niechlubną rekordzistką! Niestety to nie jedyna nietrzeźwa osoba za kierownica zatrzymana podczas minionego weekendu.

Dzielnicowi z Posterunku policji w Kargowej zatrzymali dwie osoby, które wydmuchały prawie po 2 promile alkoholu. Jednym z tych kierujących był zatrzymany w sobotę (17.09) 37-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości jadący peugeotem, a drugim zatrzymany kolejnego dnia mieszkaniec Kargowej kierujący citroenem.

Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Pamiętajmy, że alkohol może być niebezpieczny dla kierującego, nawet 24 godziny od jego spożycia.

 

Powrót na górę strony