Aktualności

Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

Data publikacji 02.09.2022

Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

Już jutro Dni Zielonej Góry zwane popularnie WINOBRANIEM, a to niestety czas większej aktywności złodziei. Pamiętajmy, że złodzieje kieszonkowi będą chcieli wykorzystać ten  czas i każdą nadarzającą się wtedy okazję. Kieszonkowcy działają najczęściej w kilkuosobowych grupach.  Ich łupem padają telefony komórkowe, saszetki i portfele. Niestety zdarza się często, że kradzieże te są  także wynikiem  nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, zarówno mieszkańców miasta jak i turystów, którzy zajęci zakupami nie zwracają należytej uwagi na swoje rzeczy osobiste, kieszenie czy torebki. Często ofiarami kieszonkowców padają turyści z zagranicy, którzy zawsze licznie przyjeżdżają na „Dni Zielonej Góry”.

Pamiętajmy, że działalności kieszonkowców sprzyja tłok i dlatego spacerując podczas Winobrania zachowajmy szczególną ostrożność. Nie pozostawiajmy swoich rzeczy ani na chwilę bez nadzoru, zamykajmy dobrze torebki, nie nośmy telefonów i portfeli w tylnych kieszeniach spodni.

Nie zapominajmy jednak, że złodzieje mogą pojawić się także w autobusach miejskich, na przystankach, w centrach handlowych, pubach i wszędzie tam gdzie jest dużo ludzi zajętych zakupami czy uczestniczących w imprezach winobraniowych. Kieszonkowcy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję czy to chwilę nieuwagi, niezabezpieczone kieszenie czy też  nie zamknięte torebki. Niestety często sami pokrzywdzeni pozostawiają cenne przedmioty bez nadzoru -  telefony komórkowe czy portfele pozostawiane na ladach stoisk czy w przymierzalniach stają się okazją i łatwym łupem dla złodzieja. Pamiętajmy o tym i nie stwarzajmy sami okazji dla złodzieja.

Zielonogórscy policjanci jak co roku będą przeciwdziałać kradzieżom kieszonkowym podczas Winobrania dlatego na deptaku i wszędzie tam, gdzie będą odbywały się imprezy winobraniowe pojawi się więcej patroli, także po cywilnemu. Jak co roku sprzymierzeńcem w działaniach na rzecz bezpieczeństwa będzie miejski monitoring. Na deptaku i w jego okolicach przez całą dobę nieprzerwanie działa kilkadziesiąt kamer, które zarejestrują to co będzie się działo podczas Winobrania, a nagrania pomogą w identyfikacji osób popełniających przestępstwa lub wykroczenia.

 

 

 

Powrót na górę strony