Aktualności

Bezpieczne Wakacje z zielonogórską Policją

Data publikacji 12.08.2022

Wakacje dobiegają końca i wszyscy powoli myślimy już o powrocie do szkoły. Aby jednak upłynęły one beztrosko, trzeba zadbać, żeby były bezpieczne. Zielonogórscy policjanci spotykali się z uczniami szkół przed rozpoczęciem wakacji, a teraz odwiedzają dzieci i młodzież w czasie zorganizowanego wypoczynku letniego w naszym powiecie, gdzie przypominają o zasadach bezpiecznej wakacyjnej zabawy. Kontrolują także organizatorów i sprawdzają kąpieliska oraz zbiorniki wodne.

 

Zielonogórscy policjanci każdego dnia wypelniają zadania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, także podczas wakacyjnego wypoczynku. Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji uczestniczyli w spotkaniach, festynach i imprezach plenerowych, podczas których rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w czasie wakacyjnych zabaw. Szkolenia z policjantami odbywali również organizatorzy i opiekunowie odpoczynku.   

Natomiast podczas trwających wakacji policjanci odwiedzają obozy, kolonie i półkolonie organizowane w naszym powiecie – kontrolując organizatorów i rozmawiając z młodzieżą o zasadach bezpiecznego odpoczynku. Patrole – również wspólnie ze strażakami - sprawdzają także kąpieliska strzeżone i miejsca nazywane „dzikimi kąpieliskami”, gdzie zagrożenie utonięciem jest zdecydowanie większe.  

Zielonogórskich policjantów ruchu drogowego spotkacie natomiast podczas monitorowania dróg na których panuje wzmożony wakacyjny ruch.  Ważnym zadaniem policjantów są także kontrole autobusów wożących dzieci i młodzież na wakacje.

Ale sojusznikiem policjantów i opiekunów w tych działaniach powinni być przede wszystkim rodzicie, bo to właśnie od ich codziennych rozmów ze swoimi pociechami zależy to jaką wiedzą i świadomością będą dysponowali w przypadku zaistnienia realnego zagrożenia, kiedy rodziców przy nich nie będzie. Pamiętajmy, że od tego jak w tym konkretnym momencie zachowają się nasze dzieci zależy ich bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, abyśmy uczyli nasze pociechy, ograniczonego zaufania do nieznanych osób, rozsądku podczas wakacyjnych zabaw, a także uświadomili im do kogo mają się zwrócić w razie zagrożenia z prośbą o pomoc.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Prewencji odwiedzili ostatnio dzieci i młodzież wypoczywające na półkoloniach organizowanych przez Regionalne Centrum Animacji i Kultury, Akademię „Turbokids” w Szkole Podstawowej nr 18 oraz Młodzieżowe Centrum Kultury i Animacji Dom Harcerza.

 

Wakacyjne spotkania wpisują się również w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ

 

 

 

  • Policjantka prowadząca wykład na temat bezpiecznych wakacji.
    #2
Powrót na górę strony