Aktualności

Ponad 4 promile i jazda zygzakiem przed radiowozem grupy SPEED

Data publikacji 05.08.2022

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED nie zajmują się jedynie piratami drogowymi. Zwracają uwagę na wszelkie czynniki bezpieczeństwa ruchu drogowego i wykroczenia popełniane przez wszystkich uczestników. Wczoraj zatrzymali rowerzystę, który miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Jechał zygzakiem przed maską radiowozu na drodze Jeleniów – Niwiska.

Zielonogórską grupę SPEED podczas patroli możemy spotkać nie tylko na głównych drogach naszego powiatu, ale również w mniej oczywistych miejscach i małych miejscowościach, których mieszkańcy często skarżą się na zbyt szybką jazdę kierowców. Dlatego podczas wczorajszej popołudniowej służby policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED znaleźli się na drodze pomiędzy Jeleniowem a Niwiskami.

Tuż przed miejscowością zauważyli rowerzystę, który jechał zygzakiem i z ledwością utrzymywał się na siodełku…. Policjanci zatrzymali mężczyznę od którego natychmiast poczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało mieszkaniec Niwisk miał w organizmie ponad 4 promile! Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Jego rower został przekazany trzeźwej osobie, która zobowiązała się odprowadzić zarówno pojazd jak i jego właściciela do miejsca zamieszkania.

Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat w wysokości co najmniej 2500 złotych. Jazda po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) to mandat w wysokości co najmniej 1000 złotych.

  • Kontrola trzeźwości.
    #1
  • kokpit samochodu.
    #2
  • Dokument pokazujący ile promili miał podejrzany.
    #3
Powrót na górę strony