Aktualności

Bardzo miłe podziękowania

Data publikacji 24.02.2022

Wczoraj na adres mailowy zielonogórskiej komendy przyszła bardzo miła wiadomość. Zielonogórzanin dziękuje policjantom ruchu drogowego za sprawnie i profesjonalnie przeprowadzoną kontrolę drogową. Jest nam bardzo miło, że ciężka służba zostaje doceniona, a takie podziękowania są najlepszą motywacją do naszej pracy.

Jak wielokrotnie pisaliśmy, policjanci wykonując swoje codzienne zadania nie oczekują specjalnych podziękowań. Nie mniej jednak jest nam bardzo miło jeśli ktoś doceni i zauważy pracę policjantów.  Zakres działań jakie codziennie podejmują policjanci jest bardzo szeroki. Zapobieganie przestępstwom i ściganie sprawców to jedno z głównych zadań, ale również dbanie o porządek publiczny czy niesienie pomocy w różnych trudnych sytuacjach. W ostatnim okresie wiele zadań związanych jest również z pandemią Covid-19 i obowiązującymi obostrzeniami.

Dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to również jedno z najważniejszych policyjnych zadań. Każdej doby kilkanaście patroli ruchu drogowego wyjeżdża na ulice miasta i drogi  naszego powiatu.  Zielonogórscy policjanci podczas czynności wobec kierujących zachowują się profesjonalnie i sprawnie aby jak najmniej czasu zająć osobie kierującej pojazdem oraz pasażerom. Rzadko niestety zdarza się taka miła reakcja jak wczorajsze podziękowania, a kierujący czasem wręcz reagują zniecierpliwieniem. Szkoda, bo prawda jest taka jak opisał to autor maila – policjanci poprzez rutynowe kontrole także dbają o bezpieczeństwo i porządek publiczny – zatrzymują nietrzeźwych kierujących, osoby poszukiwane, skradzione pojazdy, czy ujawniają w pojazdach podejrzane przedmioty lub narkotyki.   

Tym bardziej jest nam bardzo miło, że ktoś zauważa ten wysiłek, a dodatkowo poświęci kilka minut na napisanie podziękowań – takich jak te we wczorajszym mailu. Bardzo dziękujemy! Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze młodszy inspektor Maciej Sipek pogratulował Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego aspirantowi sztabowemu Andrzejowi Gramatyce takich wzorowych policjantów.

Powrót na górę strony