Aktualności

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 12.10.2021

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze często odwiedzają przedszkola i szkoły w naszym powiecie. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulechowie w ostatnich dniach złożyli wizytę dzieciom z przedszkoli w Sulechowie i Kargowej. Spotkanie z policjantami w mundurach jak zawsze wzbudziło wielkie zainteresowanie.

 

Przez cały rok szkolny, a także w czasie wakacji i zimowych ferii policjanci zielonogórskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji. Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój. Wzruszające są także chwile gdy przedszkolaki dziękują policjantom i wręczają własnoręcznie wykonane rysunki, bukiety z bibuły czy inne rękodzieła.

 

W ubiegłą środę (06.10) kolejny raz dzielnicowi z Posterunku Policji w Kargowej wraz ze strażakami  ochotnikami spotkali się z pięciolatkami z miejskiego przedszkola. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na drogach oraz w trakcie zabawy. Spotkania te wpisały się już na stałe w kalendarz wrześniowych i październikowych obowiązków policjantów oraz strażaków z Kargowej. Jednym z ważnych aspektów bezpieczeństwa, o którym przypominają mundurowi podczas jesiennych spotkań są odblaskowe elementy, do których noszenia zachęcają i dzieci i dorosłych. 

 

Policjanci z Sulechowa wczoraj (10.10) spotkali się natomiast z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Dobra Wróżka”. Mundurowi rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w czasie zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, w kontaktach z obcymi osobami oraz nieznanymi psami. Dzieci mogły również obejrzeć z bliska policyjny radiowóz co oczywiście wzbudziło ich wielkie zainteresowanie.

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
Powrót na górę strony