Za nami spokojny weekend na drogach - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Za nami spokojny weekend na drogach

Data publikacji 04.05.2021

Zielonogórscy policjanci przez cały majowy weekend dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych. Byli obecni na drogach całego powiatu, ale także czuwali nad bezpieczeństwem w mieście. Ponadto sprawdzali także przestrzeganie przepisów sanitarnych i stosowanie się do obostrzeń. Tegoroczny długi majowy weekend upłynął spokojnie bez poważnych zdarzeń kryminalnych i bez zakłóceń ładu i porządku.

 

Zielonogórscy policjanci w dniach 30.04 – 3.05 prowadzili działania pod nazwą „Majowy Weekend”. W tym czasie jak zwykle czuwali nad  bezpieczeństwem na drogach i dbali o porządek i spokój w mieście oraz miejscowościach całego powiatu zielonogórskiego. Miniony długi weekend był czasem spokojnym i bezpiecznym, jednym z najspokojniejszych od lat. Nad bezpieczeństwem czuwało prawie stu policjantów, dlatego podczas weekendu nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

Bardzo spokojnie było też na drogach gdzie doszło do zaledwie 11 kolizji drogowych, natomiast nie wydarzył się żaden wypadek drogowy i nikt nie ucierpiał. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, a w siedmiu przypadkach zatrzymali kierującym prawa jazdy, w większości przypadków za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.  

Zielonogórscy policjanci, podobnie jak koledzy w całym kraju mają od kilku miesięcy oprócz swoich tradycyjnych zadań, zadania dodatkowe związane z kontrolowaniem jak mieszkańcy powiatu przestrzegają nowych przepisów związanych z ograniczeniami z powodu pandemii koronawirusa. W miniony weekend wylegitymowali kilkadziesiąt osób w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń.