Aktualności

Bezpieczeństwo na drogach zależy także od Ciebie!

Data publikacji 28.04.2021

Przed nami długi majowy weekend, dlatego policjanci ruchu drogowego rozpoczynają w piątek /30.04/ działania w trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, które skontrolują prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego. Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie! Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości do natężenia ruchu i warunków atmosferycznych. Pamiętajmy także o obowiązujących nadal obostrzeniach. Zasłaniajmy usta i nos, zachowajmy dystans, używajmy środków dezynfekujących.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, to jedno z głównych zadań Policji w całym kraju. Zielonogórscy policjanci włączają się do wielu ogólnokrajowych działań, jak również sami podejmują różne inicjatywy, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.  Wzmożonych działań na drogach wymagają okresy szczególne  jakimi z pewnością są tak zwane długie weekendy, dlatego też w najbliższy piątek /30.04/ zielonogórska „drogówka” planuje kolejne działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego szczególnie teraz w okresie wiosenno - letnim, gdy aura sprzyja chociażby rozwijaniu większych prędkości .

Dzięki coraz lepiej rozwiniętej infrastrukturze dróg, po naszym kraju, a także po województwie lubuskim jeździ się coraz bardziej bezpiecznie i komfortowo. Niestety coraz lepsze drogi sprzyjają rozwijaniu coraz większych prędkości, a to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, a jak pokazują statystyki – najczęściej przyczyną wypadku jest błąd człowieka. Dlatego też kierowcy zarówno na terenie powiatu zielonogórskiego mogą się spodziewać większej liczby policyjnych patroli mierzących prędkość.

 Policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy miejskiej w ramach działań „Majowy weekend” będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie. Na trasach będzie więcej patroli ruchu drogowego, a policjanci będą mieli za zadanie eliminować z ruchu osoby zagrażające innym. Do działań zaangażowani zostaną także policjanci ze specjalnej grupy Speed, których zadaniem jest eliminowanie z dróg tak zwanych piratów drogowych, pamiętajmy więc o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i zdjęciu nogi z gazu. Jak zwykle przypominamy o tym, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu.

Wyruszając w drogę pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych! Pamiętajmy o tym aby dobrze przygotować się do podróży, dostosować prędkość do warunków panujących na drogach i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna. Przypominamy również o obowiązujących w naszym kraju obostrzeniach, a także obowiązku zasłaniania ust i nosa.

 

Powrót na górę strony