Aktualności

Różnego rodzaju narkotyki nie trafią do obrotu. Policjanci zatrzymali podejrzanego i zabezpieczyli substancje zakazane

Data publikacji 19.04.2021

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu Wywiadowców zatrzymali mężczyznę, który miał znaczne ilości środków o czarnorynkowej wartości ponad szesnastu tysięcy złotych. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla 30-latka.

Zielonogórscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w wyniku działań operacyjnych ustalili, że na jednej z ulic w centrum miasta mieszka 30-letni mężczyzna, który może posiadać znaczne ilości środków odurzających, a także próbować wprowadzać te substancje do obrotu. Aby jak najszybciej wyeliminować z rynku spodziewaną dużą ilość narkotyków, funkcjonariusze podjęli działania, żeby 30-latka zatrzymać.

W miniony czwartek /15.04/ policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali wytypowanego mężczyznę na jednej z ulic w centrum miasta, zaraz po tym gdy opuścił magazyn znajdujący się na tej ulicy. Po przeszukaniu magazynu, w którym wcześniej był zatrzymany, policjanci znaleźli prawie ćwierć kilograma marihuany, 85 sztuk tabletek Ecstasy, a także inne substancje psychoaktywne jak kokaina oraz zabezpieczyli trzy wagi elektroniczne i pieniądze w kwocie prawie dwóch tysięcy złotych.

Zatrzymany to 30-latek, znany policjantom i wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. 30-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowania do wprowadzania tych substancji do obrotu. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 Prokurator Prokuratury Rejonowej wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu 30-latka na 2 miesiące. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo prokuratorskie.

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.71 MB)

Pliki do pobrania