Bezpieczna Wielkanoc w zielonogórskim powiecie - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Bezpieczna Wielkanoc w zielonogórskim powiecie

Data publikacji 06.04.2021

Święta Wielkanocne za nami - w naszym powiecie minęły spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. Policjanci interweniowali 377 razy, zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, byli wzywani do 37 kolizji drogowych. Zatrzymane zostały 3 osoby poszukiwane.

Jak w każde święta, również w okresie minionej Wielkanocy zielonogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. W dniach 2 – 5 kwietnia mundurowi interweniowali 377 razy, w niedzielę i poniedziałek średnio 70 razy w ciągu doby. Część z nich to tradycyjnie interwencje domowe dotyczące nieporozumień – głównie w związku z nadmiernym spożyciem alkoholu. Do Izby Wytrzeźwień w Raculi policjanci odwieźli w te święta 14 osób. Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych.   

Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a policjanci ruchu drogowego wezwani byli do 37 kolizji. Wszystkie patrole oczywiście kontrolowały trzeźwość kierujących – zatrzymano 7 nietrzeźwych za kierownicą oraz jedną osobę kierującą mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali również 6 praw jazdy – w tym wyjątkowo lekkomyślnemu piratowi drogowemu, który w piątek po południu jechał bardzo zatłoczoną Trasą Północną z prędkością 149 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie dozwolone jest jedynie 70 kilometrów na godzinę.