Skuteczne działania Policji – podejrzani o włamanie zatrzymani - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Skuteczne działania Policji – podejrzani o włamanie zatrzymani

Data publikacji 01.04.2021

Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta. W ustaleniu okoliczności zdarzenia, a także zatrzymaniu podejrzanego bardzo pomocy okazał się miejski monitoring.

 

W poniedziałek /29.03/ tuż przed północą, dyżurny Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony o kradzieży z włamaniem, do której miało dojść w sklepie spożywczym przy ul. Konicza. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zajęli się ustalaniem przebiegu i okoliczności zdarzenia, a także podjęli działania, żeby zatrzymać sprawcę lub sprawców. Policjanci od razu ustalili, że skrzyżowanie ulic w tym rejonie jest objęte monitoringiem i zwrócili się do Biura Monitoringu Wizyjnego o zabezpieczenie odpowiedniego nagrania.

Po obejrzeniu nagrania policjanci rozpoczęli działania operacyjne, w wyniku których zatrzymali jednego z mężczyzn, a następnie ustalili tożsamość drugiego z nich. Pierwszy z podejrzanych trafił na przesłuchanie do komendy miejskiej zaraz po zdarzeniu, natomiast drugiego z nich zatrzymali kryminalni i dzielnicowi z I komisariatu po kilku godzinach od włamania. Zatrzymani to mieszkańcy Zielonej Góry w wieku 18 i 20 lat, nie byli wcześniej znani Policji.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Straty spowodowane przez mężczyzn i wartość skradzionych przedmiotów – alkoholu i papierosów - pokrzywdzony wycenił na co najmniej 2500 złotych.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.26 MB)