Napadli na 74-latka. Napastnicy szybko zatrzymani i aresztowani - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Napadli na 74-latka. Napastnicy szybko zatrzymani i aresztowani

Data publikacji 17.02.2021

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napaść na 74-latka w jego własnym domu. Dzięki materiałowi dowodowemu zebranemu przez śledczych sąd aresztował wszystkich mężczyzn na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

            14 lutego, około godziny 13, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację, że na ul. Sikorskiego doszło prawdopodobnie do napadu. Z relacji zgłaszającego 74-latka wynikało, że do jego mieszkania wtargnęli trzej mężczyźni, którzy go bili i popychali, a następnie zabrali pieniądze w kwocie 1500 zł, telewizor dekoder oraz drobne narzędzia i odzież.

            Dyżurny natychmiast skierował na miejsce zdarzenia policjantów służby patrolowej i kryminalnej, którzy szybko ustalili kim są sprawcy napadu i zatrzymali ich w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut od napaści. Okazało się, że to zielonogórzanie w wieku 32-35 lat. Znani policjantom i wcześniej wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli od 2,3 do prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jeden z nich, 32-latek okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

            Dzięki błyskawicznym działaniom policjantów wszystkie skradzione przedmioty i pieniądze zostały odzyskane. Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani, przedstawiono im zarzuty rozboju, za co kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

            Materiał dowodowy zebrany w sprawie przez śledczych pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.23 MB)