Aktualności

Wyjątkowe podziękowania za zaangażowanie i skuteczność policjantów

Data publikacji 23.12.2020

Do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wpłynął bardzo miły mail z podziękowaniami dla policjantów służby patrolowej sierżanta sztabowego Kamila Dejewskiego i jego kolegi z patrolu sierżanta Rafała Milcza. Tych kilka słów sprawiło, że uśmiech pojawił się na twarzach wielu osób: samych policjantów, ich kolegów oraz przełożonych, a także z pewnością członków ich rodzin. To właśnie takie gesty ze strony mieszkańców naszego powiatu sprawiają, ze policjanci mają ogromną satysfakcję z wykonywanej na co dzień, niełatwej przecież służby.

Sytuacja, za którą dziękował policjantom pan Łukasz miała miejsce w czerwcu br. tym bardziej cenne jest to, że po kilku miesiącach pamiętał i znalazł czas, żeby przesłać policjantom kilka miłych słów.

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej sierżant sztabowy Kamil Dejewski i sierżant Rafał Milcz pełniący wtedy razem służbę zostali skierowani przez dyżurnego na ul. Owocową, gdzie zielonogórzanin zgłosił kradzież portfela. Mundurowi od razu zajęli się sprawą i od razu zaczęli przeglądać zapisy z monitoringu. Okazało się, że na nagraniu widoczny był kieszonkowiec, który wykorzystując chwilę nieuwagi pokrzywdzonego, ukradł mu portfel z kieszeni.

Policjanci bazując na swoim doświadczeniu wytypowali okolice, w której mógł przebywać sprawca, a po rozmowie z mieszkańcami okolicy i przechodniami oraz po podaniu rysopisu bardzo szybko ustalili, gdzie mężczyzna mieszka. Niestety policjantom nie udało się go od razu zatrzymać, ale prowadzone przez nich działania doprowadziły do ustalenia sprawcy, przedstawienia mu zarzutu kradzieży, a w konsekwencji także skazania przez sąd.  Dzięki determinacji policjantów, sprawca nie pozostanie bezkarny.

Zielonogórscy policjanci codziennie w swej służbie wypełniają słowa roty ślubowania, które składali wstępując w policyjne szeregi. Każdego dnia wkładają wiele pracy w to, aby zadania przed nimi stawiane były realizowane w 100 %. Dzięki temu starania o zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu staje się realne, a słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają wyjątkowego znaczenia – szczególnie wtedy, kiedy dzięki swojemu zaangażowaniu mogą komuś pomóc.

W tym wyjątkowym przedświątecznym czasie chcielibyśmy, abyście Państwo pamiętali, że zawsze możecie liczyć na pomoc zielonogórskich policjantów. Czuwamy nad Państwa bezpieczeństwem bez względu na pogodę, porę dnia czy przypadające  święto. Wykonujemy niełatwe zadania abyście mogli spokojnie spać. Dziękujemy za wszystkie słowa uznania, które są dla nas bardzo cenne, a świadczą o tym, że dostrzegacie i doceniacie nasze  wysiłki. Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Powrót na górę strony