30 punktów w 30 sekund - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

30 punktów w 30 sekund

Data publikacji 16.12.2020

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali w podzielonogórskich Płotach wyjątkowo nieodpowiedzialnego 20-latka, który pędził z szybkością 121 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje 50. Oprócz tego popełnił trzy inne poważne wykroczenia, jak chociażby wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Otrzymał w sumie 30 punktów karnych i pożegnał się ze swoim prawem jazdy.

We wtorek rano o godzinie 7.40 w Płotach pod Zieloną Górą policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód Alfa Romeo. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę pojazd jechał z szybkością 121 kilometrów na godzinę! Ale to nie jedyne wykroczenie wyjątkowo niefrasobliwego kierowcy. Oprócz tego samochód dwukrotnie wyprzedził inne pojazdy na przejściu dla pieszych oraz wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Kiedy policjanci zatrzymali Alfa Romeo okazało się, że kieruje nim 20-letni mieszkaniec naszego powiatu. Wprawdzie kierowca zreflektował się po niewczasie, że jego jazda była bardzo niebezpieczna, niestety skrucha w tej sytuacji to za mało. Otrzymał 30 punktów karnych – po 10 za każde z wykroczeń. Oprócz tego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy – nie tylko na 3 miesiące jak to się dzieje w przypadku osoby, która przekroczy prędkość o 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. 20-latek będzie musiał ponownie zdać egzamin – bo przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych (24).

Statystyki drogowych zdarzeń od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość. Mimo, że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.

 

Opis filmu: Przez cały film nie słychać żadnych dźwięków. Srebrny samochód osobowy wyprzedza na łuku drogi inny pojazd i kończy manewr po przejechaniu przez przejście dla pieszych. Następnie osobówka znów wyprzedza busa na przejściu dla pieszych. Dalej srebrny samochód jedzie z prędkością 121,7 kilometrów na godzinę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.35 MB)