Kolejny dealer narkotyków zatrzymany
Zielonogórscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali wczoraj trzy osoby. W mieszkaniu, w którym policjanci podjęli interwencję znaleźli 700 tabletek extazy i marihuanę. W policyjnym areszcie do sprawy zatrzymane zostały 3 osoby.
Wczoraj późnym wieczorem w jednym z mieszkań w Zielonej Górze na interwencji pojawili się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Powodem interwencji był intensywny zapach marihuany na klatce schodowej, co wzbudziło podejrzenie doświadczonych funkcjonariuszy. W mieszkaniu znajdowały się cztery osoby. W jednym pokoju policjanci znaleźli również 700 tabletek ekstazy i marihuanę.
Mężczyzna, który o 23.30 otworzył drzwi policjantom na ich widok był bardzo zaskoczony i próbował drzwi natychmiast zatrzasnąć. Policjanci oczywiście bez problemu weszli do środka i sprawdzili co się dzieje w środku. W jednym pokoju siedziały dwie osoby – kobieta i mężczyzna, na taborecie leżały natomiast woreczki strunowe z suszem roślinnym oraz żółtymi tabletkami. W pokoju była również waga elektroniczna oraz młynek do suszu i spory zwitek banknotów. Właściciel mieszkania oznajmił, że to wszystko należy do niego.
Policjanci zatrzymali głównego lokatora mieszkania oraz kobietę i mężczyznę, którzy siedzieli z nim w pokoju. Czwarta osoba, która również była w mieszkaniu została przesłuchana w charakterze świadka. Podejrzewany o handel narkotykami to znany już policjantom z zielonogórskiego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową 23-letni mieszkaniec gminy Sulechów. Dwoje zatrzymanych wraz z nim w policyjnym areszcie to 22-letnia zielonogórzanka i 23-letni zielonogórzanin.
Dzisiaj od rana trwają czynności procesowe w sprawie. 23-latek na pewno usłyszy zarzuty posiadania i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Zielonogórscy policjanci przygotują również wszystkie materiały aby prokurator mógł wystąpić do sądu o aresztowanie mężczyzny. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.