Bieg z okazji 100-lecia Polskiej Policji - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Bieg z okazji 100-lecia Polskiej Policji

Data publikacji 17.06.2019

W minioną sobotę /15.06/ na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej odbył się bieg z okazji 100-lecia powołania Polskiej Policji, któremu towarzyszył festyn dla rodzin. W biegu wzięło udział prawie 250 biegaczy, natomiast w biegach dla dzieci wystartowała 100 dzieci w różnych kategoriach. Organizatorami imprezy była Komenda Miejska Policji i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

Przez cały 2019 rok Policja w całym kraju obchodzi uroczyście 100. rocznicę powołania w 1919 roku Polskiej Policji. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze także zaplanowała wydarzenia kulturalne oraz imprezy sportowe, które mają w uroczysty sposób podkreślić wagę tego wyjątkowego jubileuszu.

 Jednym z przedsięwzięć zaplanowanych dla uczczenia tej rocznicy był sobotni bieg z okazji 100-lecia Powołania Policji na dystansach 5 i 10 km, zorganizowany na terenach przyległych do Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Imprezie towarzyszył festyn dla rodzin, połączony z biegami dla dzieci na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. W biegach dziecięcych wzięła udział prawie setka dzieci, które po biegu mogły zrelaksować się w specjalnie dla nich przygotowanej strefie rozrywki.  

Dorośli uczestnicy imprezy wystartowali godz. 11.00 na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Mimo bardzo upalnej pogody na starcie stanęło 250 biegaczek i biegaczy, którzy po zaciętej sportowej rywalizacji w komplecie odtarli do mety. Na wszystkich uczestników imprezy czekały upominki i pamiątkowe medale.

 Celem biegu organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze była popularyzacja sportu, a w szczególności aktywności ruchowej. Było to również nawiązanie do długoletnich tradycji sportowych w szeregach Polskiej Policji.

Impreza sportowa miała także przesłanie charytatywne – dochód z opłaty wpisowej oraz pieniądze zebrane podczas festynu do specjalnych puszek zostaną przekazane Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.39 MB)