Aktualności

O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa z komendantem i dzielnicowym

Data publikacji 22.03.2019

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesne narzędzie komunikacji Policji ze społeczeństwem, dzięki któremu mieszkańcy mogą w dowolnej chwili przekazać informacje o dotyczących ich problemach, a także wskazać miejsca, gdzie ich zdaniem potrzebna jest reakcja Policji. Mapa nie służy jednak do zgłaszania interwencji pilnych, a do sygnalizowania problemów czy pojawiających się nowych niepokojących sytuacji. O tym właśnie przypomniał komendant komisariatu II, który spotkał się z mieszkańcami osiedla „Słonecznego”.

W minioną środę, /20.03/ komendant komisariatu II Policji w Zielonej Górze podinsp. Jacek Wołoszański wraz z dzielnicowym sierż. sztab. Grzegorzem Mieczkowskim, gościli na  sesji Rady Osiedla "Słoneczne" w Zielonej Górze.  Gościem tej sesji był także radny Miasta Zielona Góra Paweł Wysocki, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

                W trakcie obrad podjęte były różne tematy, w tym bezpośrednio związane z działaniami Policji. W szczególności: nieprawidłowe parkowanie na obszarze osiedla czy spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Ponadto uczestnicy spotkania zasygnalizowali, że ich zdaniem zarówno oznakowanie jak i infrastruktura osiedlowa są nieodpowiednie, co według ich opinii może prowadzić do utrudnień lub zagrożeń w ruchu samochodów i pieszych.

                Ponadto spotkanie było doskonałą okazją do poznania nowego dzielnicowego, któremu zarówno członkowie rady osiedla jak i inni uczestnicy spotkania mogli zadać pytania czy po prostu porozmawiać o nurtujących ich problemach związanych z bezpieczeństwem. W trakcie spotkania ustalono m.in., że dzielnicowy regularnie będzie się kontaktował z przedstawicielami samorządu osiedla, aby mieć możliwość wzajemnej wymiany bieżących informacji

                W trakcie rozmów komendant komisariatu przypomniał o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa namawiając jednocześnie do jak najczęstszego korzystania z tej platformy internetowej. Zebrani usłyszeli o tym, jakie są korzyści przesyłania informacji w ten wygodny dla użytkowników sposób, a także jaka jest procedura wykorzystywania przez Policję informacji zgromadzonych poprzez zgłoszenia od mieszkańców.

               

Powrót na górę strony