Aktualności

Pomagamy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Data publikacji 25.02.2019

Zielonogórscy policjanci po raz kolejny brali udział w dyżurach konsultacyjnych w czasie Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Przez cały miniony tydzień byli do dyspozycji zarówno w jednostkach Policji, jak i w dyżurach w ośrodkach pomocy społecznej i organizacjach pozarządowych. To kolejna forma policyjnych działań, która pokazuje, że nasza służba to niesienie pomocy w bardzo wielu sytuacjach.

 

Od wielu lat w niesieniu pomocy potrzebującym policjanci nawiązują współpracę z innymi służbami, instytucjami czy organizacjami pozarządowymi. W jednostkach policji i na stronach internetowych dostępne są także informatory, z których dowiemy się gdzie szukać pomocy. Komenda Miejska Policji od wielu lat współpracuje ze wszystkimi ośrodkami pomocy społecznej w naszym powiecie, z Biurem Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, z Lubuskim Odziałem Profilaktyki i Terapii LOPiT, z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka prowadzącym w Zielonej Górze Ośrodek Interwencji Kryzysowej, z Lubuskim Stowarzyszeniem na rzecz Kobiet BABA i Towarzystwem Rozwoju Rodziny Oddział w Zielonej Górze, z którymi wspólnie prowadzimy kampanie informacyjne czy prewencyjne.

 

W tegorocznym Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze zorganizowała dyżury funkcjonariusza Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego oraz punkty konsultacyjne w komisariatach i posterunkach, w których policjanci Koordynatorzy Procedury Niebieska Karta, specjaliści od spraw nieletnich i dzielnicowi udzielali porad. Zielonogórskie policjantki pełniły także dyżury konsultacyjne w siedzibie Lubuskiego Stowarzyszenia na rzecz Kobiet „Baba” oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze. Punkty konsultacyjne działały również na terenie działania Komisariatu Policji w Sulechowie.

 

W ramach prowadzonych wspólnych działań z oferowanej pomocy specjalistycznej i wsparcia skorzystało ponad 70 osób. Zgłaszane problemy dotyczyły miedzy innymi: problematyki przemocy w rodzinie, sytuacji konfliktowych w rodzinie, problemów wychowawczych, problemu stalkingu, postępowania w sytuacjach kryzysowych, wskazania możliwości skorzystania ze zinstytucjonalizowanej pomocy specjalistycznej na terenie zielonogórskiego powiatu.

 

 

Powrót na górę strony