Aktualności

Przygotowania do Winobrania

Data publikacji 01.09.2017

Zielonogórscy policjanci są już przygotowani do imprez związanych z obchodami Dni Zielonej Góry, zwanych Winobraniem. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta, a także osobom, które w tym dniach odwiedzą Zieloną Górę, do służby zostanie skierowanych nawet 100 policjantów dziennie. W tym roku zielonogórskich policjantów podczas służby wspomagać będą słuchacze ze Szkoły Policji w Katowicach i innych jednostek województwa lubuskiego.

W tym tygodniu odbyło się już ostatnie spotkanie przedstawicieli wszystkich służb i instytucji, które będą dbać o bezpieczeństwo, organizację i prawidłowy przebieg Winobrania. Wszyscy są doskonale przygotowani do obchodów dni miasta i odliczają czas do rozpoczęcia imprezy. Podczas spotkania w Centrum Biznesu, któremu przewodniczył jego Prezes, wymieniono ostatnie uwagi i ustalenia. Uczestnikami spotkania oprócz przedstawicieli Policji i Państwowej Straży Pożarnej byli także pracownicy Urzędu Miasta, Centrum Biznesu,  Sanepidu, Pogotowia Ratunkowego czy Straży Miejskiej.

O bezpieczeństwo na Jarmarku Winobraniowym, a także podczas wszystkich imprez towarzyszących będą dbać zielonogórscy policjanci i to zarówno mundurowi jak i kryminalni. W tym roku zielonogórskich policjantów wspomagać będą słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, a ponadto policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego oraz kilku jednostek województwa lubuskiego: Komend Powiatowych Policji w Nowej Soli, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Sulęcinie, Wschowie, Żarach i Żaganiu oraz policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady.                                                                                  

Policję w działaniach na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników jak co roku wspierać będą inne służby, które delegują do pomocy swoich funkcjonariuszy.  Jak co roku wraz z policjantami współdziałać będą Ratownicy ze Sztabu Ratownictwa Zielona Góra, Żandarmeria Wojskowa i funkcjonariusze Straży Granicznej. Policjantów ruchu drogowego wspomagać będą inspektorzy Transportu Drogowego, którzy będą współdziałać także w ramach akcji „Bezpieczne droga do szkoły”.   

Główny sztab winobraniowy będzie się mieścił w komendzie miejskiej i będzie działał niezależnie od dyżurnego jednostki. Część policyjnych patroli będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników oraz zabezpieczenie imprez związanych z Winobraniem, natomiast dyżurny jednostki będzie kierował patrole do bieżącej obsługi zdarzeń na terenie miasta i powiatu.

Najważniejszą zmianą w obchodach tegorocznego Winobrania będzie miejsce, w którym odbędzie się korowód. W związku z remontem i przebudową ulicy Westerplatte, władze miasta podjęły decyzję, że korowód przejdzie ulicami Konstytucji i Wrocławską, dlatego już teraz prosimy o zaplanowanie pojazdu i miejsca, w którym pozostawimy samochody.

Kolejna ważna zmiana to przebieg trasy „Biegu Bachusa”, która co roku prowadziła główną ulicą Westerplatte, ale w związku z przebudową, zaplanowana została ulicami: Wazów, Pl. Piłsudskiego, Chrobrego, Wyspiańskiego i Dzika. Bieg odbędzie się 2 września. Pierwsze starty zaplanowano już od godz. 16.00. Impreza planowana jest do 21.00.

 

Uwaga! Ulice Wyspiańskiego i Dzika od Wyspiańskiego do Wazów będą zamknięte dla ruchu już od godz. 15.00

Powrót na górę strony