Aktualności

Policyjna aplikacja "Moja Komenda". Tu szybko znajdziesz pomoc

Data publikacji 12.01.2017

Zielonogórscy policjanci promują aplikację mobilną „Moja Komenda”, która została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Dzięki niej bez problemu można wyszukać dane teleadresowe każdej jednostki Policji i dzielnicowego w kraju. Aplikacja jest bezpłatna.

            Aplikacja „Moja Komenda” jest bazą danych, która zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu kraju. Po zainstalowaniu na smartfonie może także pracować w trybie off-line, natomiast aby skorzystać z jej wszystkich funkcji konieczne jest połączenie z Internetem. Baza danych w aplikacji jest na bieżąco aktualizowana przez redaktorów lokalnych, dlatego zalecane jest jej okresowe aktualizowanie.

„Moja Komenda” jest narzędziem, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju. Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.

Przypominamy, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji o jednostkach Policji, jak i dzielnicowych. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie aplikacja sama odnajdzie najbliższy policyjny obiekt, wskaże trasę dojścia lub dojazdu co jest szczególnie pomocne, gdy znajdujemy się w innym mieście czy nieznanej nam okolicy. „Moja Komenda” umożliwia również wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym oraz podgląd siedziby jednostki w trybie „Street view”.

Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji zależy, aby funkcjonariusze byli bliżej nas, dlatego aplikacja posiada również funkcję wyszukiwania „policjantów pierwszego kontaktu” czyli dzielnicowych.

Powrót na górę strony